Založ si blog

Je to pravda čo povedal Fico?

Je to naozaj tak ako hovorí pán Fico, že opozičné strany žiadajú zastavenie európskych fondov pre Slovensko?

Predseda vlády Robert Fico hovoril na rokovaní Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti o údajnej „vlastizrade“ slovenskej opozície v Bruseli.

Toto je Ficov výrok: „Opozičné strany navštevujú predstaviteľov Európskej komisie a Európskeho parlamentu a vyslovene žiadajú zastavenie európskych fondov pre Slovensko. Klasický koalično-opozičný súboj je jedna vec, ale druhá vec je spôsobovať škody Slovenskej republike“. Zároveň dodal, že v písomných podaniach, ktoré šíri opozícia v Európskom parlamente, sú hrubé klamstvá, „ako napríklad, že ideme rušiť Špecializovaný trestný súd, pretože nikdy nebol v pláne na rušenie“. Zdroj spravy.pravda.sk

Pripomeniem ako Matovičova a Hegerova vláda dokázala minúť (využiť) resp. nevyužiť eurofondy. Eurofondové obdobie sa začalo v januári 2021 a z predošlého obdobia sme nedokázali minúť viac ako 30% percent. Slovensko tým potvrdilo povesť krajiny neschopnej využiť príležitosť, ktorú jej Európska komisia a Únia ponúkajú.

V Júny 2023 sa premiér Ľudovít Ódor vyjadril, že ak Slovensko nepridá, do konca roka môže prísť o 800 miliónov eur. Vláda totiž pripravila eurofondový účet: bolo potrebné minúť takmer päť miliárd, ale už vtedy sa rátalo s tým, že práve 800 miliónov je predbežne stratených.

Slovensko prichádza o vzácne peniaze a jeho vlády nie sú schopné vyčerpať eurofondy! – Takže ak terajšia opozícia mala možnosť a veľkú šancu vyčerpať eurofondy, tak miesto toho zlyhala, a teraz, keď má možnosť svoju chybu napraviť, tak novej vláde to ešte viac znepríjemňuje tým, že žiada zastavenie európskych fondov pre Slovensko. No pekne!

PS

Samozrejme aspoň zatiaľ o tom nie je žiadny dôkaz, ale ako sa hovorí bez vetra sa ani lístok nepohne.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479344x
Priemerná čítanosť článkov: 2755x

Autor blogu