Založ si blog

Švajčiari demonštrovali za klimatickú spravodlivosť vo svete

Desaťtisíce ľudí demonštrovali v sobotu v švajčiarskom meste Bern za „tzv. klimatickú spravodlivosť vo svete, ako aj za okamžité prijatie opatrení na riešenie klimatickej krízy.“

Švajčiari touto demonštráciou chceli poukázať na fakt, že „bohatšie krajiny na severnej pologuli, vrátane Švajčiarska, produkujú najviac emisií, ktorých dôsledkom však budú zrejme najviac čeliť chudobnejšie krajiny na južnej pologuli.“ Podľa organizátorov sa na podujatí zúčastnilo 60.000 ľudí. (Pochodovali k budove Federálneho paláca v centre mesta, v ktorej sídli švajčiarsky parlament aj vláda).

Demonštranti niesli transparenty a plagáty s heslami ako „Les horí, Arktída sa topí, politika spí“ či „Keby bola klíma bankou, už dávno by sme ju zachránili“. Zdroj desattisice-ludi-zaplavili-mesto

Slováci, nie je vám hanba, že občania bohatého Švajčiarska už nemienili mlčať a iba nečinne sa prizerať, ako sa naša planéta ženie do záhuby?!

Ľudstvo má najväčší podiel na tom, že planéta Zem sa blíži míľovými krokmi k záhube, no správame sa akoby sa nič vážneho nedialo a tomu hroznému a nehoráznemu pustošeniu sa iba nečinne prizeráme?!

Ešte smutnejšie je aj to, že hodne takých Slovákov k tomuto pustošeniu prispievajú resp. napomáhajú vlastným pričinením, či už nedbalým vypaľovaním trávy, netriedením odpadkov a pod.

Ľudstvo si za dlhé desaťročia zvyklo žiť v pohodlí, ale práve to pohodlie sa vysoko podieľa aj na tom, že Arktída sa topí závratným tempom. (Mám na mysli hlavne modernú prepravu osôb) osobné a nákladné motorové vozidla, kamióny, autobusy, vlaky, ale hlavne lietadla. Samozrejme patrí k tomu aj lodná doprava v ktorej najväčším nepriateľom prírody sú veľkokapacitné supertankery prevážajúce ropu. (Nebolo ich málo, ktoré sa potopili a spôsobili hroznú katastrofu).

V nedávnej minulosti som k tejto téme napísal dva či tri články, a v debate pod nimi sa ma jeden čitateľ snažil presvedčiť, že takéto úvahy sú veľká hlúposť lebo že také klimatické zmeny tu boli aj v dávnej minulosti.

Ľudstvo môže byť vďačné zvieratám, že aj oni nemajú tvorivú schopnosť

11. februára 2024 20:52, Prečítané 419x, Realista1, Nezaradené

Naše lesy sú tak zdevastované ľudskou činnosťou, že už ani zďaleka nevyzerajú tak prirodzene ako napr. pred 50-60tími rokmi.

Ak by aj lesné zvery vedeli tvoriť nejaké pomôcky pre uľahčenie svojho prežitia v ťažkých podmienkach a pri ich vytváraní by tvorili hromady odpadu ako ich tvoríme my, tak do takých lesov by sa už naozaj nikomu ísť nechcelo.

Pre ilustráciu vkladám sem fotografiu, ktorú som videl dnes na Facebooku.

Zdroj faccbook

Keď to bude pokračovať takým tempom ako v posledných rokoch, tak ani nemusí byť 3. svetová vojna a vďaka vytvorenému bordelu pokapeme vo vlastných sračkách.

Tag: Toto nám príroda nebude trpieť do nekonečná!

Slováci, Fico nám dal typ, ako môžeme bohatnúť a nemusíme ani pracovať

23.02.2024

No povedzte, nie je to skvelý premiér, keď celému národu dal návod, ako si zarobiť pekné peniaze a pritom nikto už nemusí ani chodiť do roboty. Stačí sa zaregistrovať na platforme TradeGPT 500 Force a potom postupovať podľa nasledujúcich pokynov: Použite odkaz, ktorý poskytol Robert Fico. Počkajte na hovor od nášho manažéra, ktorý potvrdí registráciu [...]

Súhlasím s Ficom…

22.02.2024

Treba pokračovať v realizácii zákazu dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Jednostranné zvýhodnenie Ukrajiny má vážne ekonomické vplyvy na SR, osobitne v oblasti poľnohospodárstva. „Predstavte si, že na trh EÚ môžete bez cla a akýchkoľvek kvót dovážať poľnohospodárske produkty. Poškodzuje to slovenských poľnohospodárov, ktorí nemôžu byť [...]

Igor Matovič: Akoby ich jedna mater mala…

21.02.2024

Keď šašo Matovič nevedel, ako ešte viac upútať na seba pozornosť Slovákov, rozhodol sa ísť aj cez mŕtvoly. – Na svojom profile na sociálnej sieti sa pred piatimi dňami pustil do ministerky Šimkovičovej a porovnal ju so zosnulou Martinkou z Turca. No, ako vidieť Igorko sa prerátal a mnohí čitatelia ho za túto aktivitu riadne skritizovali. Avšak najviac sa [...]

horúčava, slnko, leto, teplomer, UV index

Čína zažila rekordný rozdiel teplôt, dve miesta krajiny delilo 90 stupňov Celzia

24.02.2024 06:10

Čína zažila 18. februára 2024 rekordný rozdiel teplôt na svojom území. Od mínus 52,3 stupňa Celzia do plus 38 stupňov Celzia.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Desím sa, že nie sme vydesení, hovorí o stave spoločnosti po dvoch rokoch agresie na Ukrajine komentátor Pravdy

24.02.2024 06:00

Ján Kuciak by nepovedal, že sme prehrali bitku o spravodlivosť. Napriek všetkému, čo sa dnes v spoločnosti deje, hovoria komentátori Pravdy.

Ukrajina, vojna

Ukrajinský veľvyslanec: Putin má choré predstavy. Rusko môže zastaviť len sila

24.02.2024 06:00

"Napriek našim stratám, zničeniu našich miest Ruskom a zabíjaniu civilistov pokračujeme v boji,“ uviedol ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 391857x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu