Založ si blog

Na Ficovom mieste by som robil to isté ako on

Fico sa vyjadril, čo urobí ako prvé, ak sa Smer dostane do vlády.

Zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska by som ani ja nemenil. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli vyskakovať a vystúpiť z EÚ.

Takisto by som obnovil kontroly na hraniciach s Maďarskom. „Nie sme mimo reality, ale neznamená to, že sa nebudeme kriticky vyjadrovať k veciam, ktoré sa nám na EÚ nepáčia,“ uviedol Fico.

Mrzí ho napríklad, že EÚ nie je v súčasnosti mierový projekt a tiež, že nie je menej závislá od USA. „Na zakotvení Slovenska sa nebude meniť ani milimeter,“ zopakoval. Zdroj fico-o-tom-co-urobi-ako-prve-ak-sa-smer-dostane-do-vlady

Obzvlášť kvitujem jeho slová o pomoci Ukrajine, ľudia na Slovensku majú podľa neho väčšie problémy. „Ukrajina je obrovská tragédia pre všetkých,“ ale ak bude Smer-SD zostavovať vládu, urobí všetko preto, aby bol čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam.

Rovnako ako Fico aj ja odmietam ďalšie zabíjanie, som zástancom dlhších rokovaní o kompromisoch. Strana SMER SD je pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu, ale na vyzbrojovanie má iný názor.

Bohužiaľ Fico môže mať sebe lepšie plány k prosperite Slovenska, ale všetko je teraz v rukách predsedov politických strán, ktoré sa za stranou Smer a Hlas umiestnili s vysokým počtom hlasov, a tie môžu Ficove plány zmariť tak, že s nim do vlády nepôjdu a vytvoria koalíciu bez strany SMER SD.

PS

Myslím si, že pri zostavovaní vlády bude robiť najväčšie problémy zákerný Matovič. Ten po celé 3 roky vládnutia Ficovi neustále vyčítal mafiánske spôsoby jeho strany resp. „našich ľudí“. Takže on sa len tak ľahko nevzdá, aby aj naďalej mohol obsmŕdať pri vládnom koryte.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Polícia / Policajná páska / Policajné auto /

Dráma v Liptovskom Mikuláši: Muž vrazil autom do skupiny ľudí, ušiel. Padli aj výstrely

26.05.2024 12:03

Záchranári na mieste ošetrili 17-ročného a 21-ročného muža.

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Pri Chate pod Rysmi sa zrútil vrtuľník, leteckí záchranári urgentne zasahovali

26.05.2024 11:42

Lekárka bola vysadená priamo do terénu pomocou lanovej techniky.

Rishi Sunak

Britskí konzervatívci obnovia vojenskú službu. Sunak: Mladých naučí životu. Labouristi hovoria o zúfalstve

26.05.2024 10:32

Britskí konzervatívci sľubujú, že obnovia vojenskú službu pre mladých ľudí, ak zvíťazia v júlových voľbách.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479777x
Priemerná čítanosť článkov: 2757x

Autor blogu