Založ si blog

Na Ficovom mieste by som robil to isté ako on

Fico sa vyjadril, čo urobí ako prvé, ak sa Smer dostane do vlády.

Zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska by som ani ja nemenil. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli vyskakovať a vystúpiť z EÚ.

Takisto by som obnovil kontroly na hraniciach s Maďarskom. „Nie sme mimo reality, ale neznamená to, že sa nebudeme kriticky vyjadrovať k veciam, ktoré sa nám na EÚ nepáčia,“ uviedol Fico.

Mrzí ho napríklad, že EÚ nie je v súčasnosti mierový projekt a tiež, že nie je menej závislá od USA. „Na zakotvení Slovenska sa nebude meniť ani milimeter,“ zopakoval. Zdroj fico-o-tom-co-urobi-ako-prve-ak-sa-smer-dostane-do-vlady

Obzvlášť kvitujem jeho slová o pomoci Ukrajine, ľudia na Slovensku majú podľa neho väčšie problémy. „Ukrajina je obrovská tragédia pre všetkých,“ ale ak bude Smer-SD zostavovať vládu, urobí všetko preto, aby bol čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam.

Rovnako ako Fico aj ja odmietam ďalšie zabíjanie, som zástancom dlhších rokovaní o kompromisoch. Strana SMER SD je pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu, ale na vyzbrojovanie má iný názor.

Bohužiaľ Fico môže mať sebe lepšie plány k prosperite Slovenska, ale všetko je teraz v rukách predsedov politických strán, ktoré sa za stranou Smer a Hlas umiestnili s vysokým počtom hlasov, a tie môžu Ficove plány zmariť tak, že s nim do vlády nepôjdu a vytvoria koalíciu bez strany SMER SD.

PS

Myslím si, že pri zostavovaní vlády bude robiť najväčšie problémy zákerný Matovič. Ten po celé 3 roky vládnutia Ficovi neustále vyčítal mafiánske spôsoby jeho strany resp. „našich ľudí“. Takže on sa len tak ľahko nevzdá, aby aj naďalej mohol obsmŕdať pri vládnom koryte.

Vyhraj voľby a môžeš všetko?!

28.10.2023

Nová Vláda už v prvých dňoch vládnutia nezostala voličom nič dlžná, hlavne v tom, že čo im sľubovala pred voľbami, tak nato musia rýchlo zabudnúť. Ich sľubovaná veľkorysosť pred parlamentnými voľbami sa vyparila ako ranná rosa. Pri skladaní vlády prezidentka Zuzana Čaputová poverila aj sporné mená. Nová vláda má aj známe mená nových štátnych tajomníkov, [...]

Do Ficovej Vlády odklepli aj kontroverzné mená na nižších miestach!

26.10.2023

Priznám sa, že Ficovi som môj hlas nedal, ale ak by som mu ho chcel dať, tak prvé čo by som urobil by bolo to, žeby som si zistil čo najviac informácii o jeho kandidátoch do NR SR. Po ministerských kreslách sa začali rozdávať aj stoličky na nižších miestach. Už na svojom prvom rokovaní po vymenovaní začala Vláda robiť zmeny. „Menili sa generálni tajomníci [...]

Haló pán Matovič, zmena názvu strany nič nerieši!

25.10.2023

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia, ktorí si dnes v topkách prečítali tento titulok „Nečakaná správa z parlamentu! OĽaNO končí: Strana Matoviča oznámila zásadnú zmenu“, tak si povzdychli, že Matovič konečne končí. Avšak zdroj Necakana-sprava-z-parlamentu–OLaNO-konci uviedol, že hnutie OĽANO a priatelia opäť zmenilo názov. Po novom sa volá [...]

Leonardo DiCaprio

Najdivokejšie konšpirácie: Kamene sú mäkké, Walta Disneyho zmrazili, modelka zakliala DiCapria

02.12.2023 09:30

Server BuzzFeed zostavil s pomocou užívateľov serveru Reddit prehľad tých najšialenejších a najdivnejších.

automat, drogy

Automaty s drogami z obchodných centier v Banskej Bystrici zmizli. Na ich negatíva aktívne upozorňovalo mesto

02.12.2023 08:00

Nebezpečné automaty so syntetickými drogami sa nachádzali v troch banskobystrických obchodných centrách. Teraz sú už minulosťou.

Rusko Moskva prehliadka

ONLINE: Viac zbraní, viac vojakov. Putin zväčšuje miliónovú armádu

02.12.2023 07:55

Rusko odôvodňuje zvýšenie počtu príslučníkov ozbrojených síl zvýšenou hrozbou pre vojnu na Ukrajine a zo strany NATO.

Nemecko, počasie, Taurus

Sneh a ľad ochromili verejnú dopravu v Mníchove, ľudia spia vo vlakoch

02.12.2023 07:26

Sneh a ľad ochromili v noci na sobotu verejnú dopravu v Mníchove. Nejazdili vlaky, autobusy ani električky.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 294793x
Priemerná čítanosť článkov: 2948x

Autor blogu