Založ si blog

Na Ficovom mieste by som robil to isté ako on

Fico sa vyjadril, čo urobí ako prvé, ak sa Smer dostane do vlády.

Zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska by som ani ja nemenil. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli vyskakovať a vystúpiť z EÚ.

Takisto by som obnovil kontroly na hraniciach s Maďarskom. „Nie sme mimo reality, ale neznamená to, že sa nebudeme kriticky vyjadrovať k veciam, ktoré sa nám na EÚ nepáčia,“ uviedol Fico.

Mrzí ho napríklad, že EÚ nie je v súčasnosti mierový projekt a tiež, že nie je menej závislá od USA. „Na zakotvení Slovenska sa nebude meniť ani milimeter,“ zopakoval. Zdroj fico-o-tom-co-urobi-ako-prve-ak-sa-smer-dostane-do-vlady

Obzvlášť kvitujem jeho slová o pomoci Ukrajine, ľudia na Slovensku majú podľa neho väčšie problémy. „Ukrajina je obrovská tragédia pre všetkých,“ ale ak bude Smer-SD zostavovať vládu, urobí všetko preto, aby bol čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam.

Rovnako ako Fico aj ja odmietam ďalšie zabíjanie, som zástancom dlhších rokovaní o kompromisoch. Strana SMER SD je pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu, ale na vyzbrojovanie má iný názor.

Bohužiaľ Fico môže mať sebe lepšie plány k prosperite Slovenska, ale všetko je teraz v rukách predsedov politických strán, ktoré sa za stranou Smer a Hlas umiestnili s vysokým počtom hlasov, a tie môžu Ficove plány zmariť tak, že s nim do vlády nepôjdu a vytvoria koalíciu bez strany SMER SD.

PS

Myslím si, že pri zostavovaní vlády bude robiť najväčšie problémy zákerný Matovič. Ten po celé 3 roky vládnutia Ficovi neustále vyčítal mafiánske spôsoby jeho strany resp. „našich ľudí“. Takže on sa len tak ľahko nevzdá, aby aj naďalej mohol obsmŕdať pri vládnom koryte.

Takže NATO sa pripravuje na pozemný konflikt s Ruskom

05.06.2024

Všetko nasvedčuje, že armádnym generálom NATO sa zachcelo bojovať, to, že týmto svet vtiahnu do 3. svetovej vojny, ich asi príliš netrápi, vyhovárajú sa na možný útok z Moskvy. „NATO plánuje niekoľko „pozemných koridorov“ na rýchly presun amerických jednotiek a tankov do predných línií v prípade veľkej európskej pozemnej vojny s Ruskom,“ zdroj [...]

Skutočne je NATO našou istotou?!

02.06.2024

Všetko nasvedčuje, že kým sa nič nedeje, že na obzore nie je nikto, kto by chcel našu krajinu ohroziť, tak všetci nás ubezpečujú, že môžeme byť radi, že sme v NATO. Ale akonáhle sa začne riešiť či sú štáty NATO schopné v prípade veľkého ruského útoku na Európu poskytnúť dostatočnú ochranu, tak realita je taká, že „táto ochrana je menej než [...]

Hlúpy otec, riskoval život svojho 6 ročného syna!

31.05.2024

Živo si viem predstaviť akoby sa nielen slovenské, ale aj svetové médiá predbiehali informáciami o tom k akému nešťastiu došlo na Slovensku pred Pellegriniho domom, keď člen bezpečnostných zložiek novozvoleného prezidenta včera krátko po 16. hodine zastrelil 6 ročného chlapca, ktorý s kuklou na hlave držal atrapu pištole namierenú na nehnuteľnosť, v [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 505361x
Priemerná čítanosť článkov: 2792x

Autor blogu