Založ si blog

Zbrane proti vojne sú ako alkohol proti alkoholizmu!

Od 24. februára 2022 neprejde deň aby sme sa v médiách nedočítali o nejakých dodávkach zbraní pre Ukrajinu. Spočiatku to vyzeralo celkom sľubne, že ukrajinská armáda ruského agresora pošle pomerne rýchlo tátam späť na jeho územie, no s pribúdajúcimi dňami a mesiacmi sa vojna rozšírila a teraz to vyzerá, že jej koniec je v nedohľadne a je otázne či ten koniec vojny na UA bude? Dvaja najvyšší predstavitelia oboch krajín (ruský chodí v topánkach s vysokými opätkami, aby sa svojou výškou mohol vyrovnať svojmu opozičníkovi) sa pred celosvetovými médiami predbiehajú konfrontačnými vyhláseniami, že k mieru resp. k rokovaniam o mieri nie je ochota tak na strane UA ako aj Kremľa.

Zelenský hovorí o Putinovi, že ten človek robí pravý opak toho, čo sľúbi a nemožno mu veriť. Putin, ten naopak neustále hovorí, že Ukrajina má prenechať anektované oblasti Rusku lebo tie mu odjakživa patrili. Zelenský hovorí, že Rusom nič nedajú a ak sa jeho armáda stiahne späť na svoje územie, potom pristúpi k rokovaniu o mieri.

Obaja kohúti hrabú na svojom piesočku a vojna naďalej pokračuje, úplne zbytočne tam dennodenne zomierajú stovky – možno aj tisícky – vojakov, ale aj civilov, najmä nevinných detí, žien a starcov oboch znepriatelených krajín. Najsmutnejšie na tom je to, že obyvatelia celej planéty sa na tu vojnu iba nemo prizerajú a „nikto z nich“ sa nepozastavuje nad tým, že USA a NATO ochotne plnia Zelenského požiadavky v dodávkach zbrani Ukrajine a miliardami dolárov, aby jej armáda touto pomocou mohla vyhnať ruského agresora preč zo svojej krajiny. Nikto sa vážnejšie nepozastavuje nad tým, že takýto odliv zbraní a financií krajín NATO sa prejaví ochudobnením ekonomiky každého z nás. Už teraz to mnohí pociťujeme a vidíme to dennodenne na stúpajúcich cenách či už potravín, cestovného, vody, plynu a elektriny, ale hlavne pohonných hmôt. Dokedy sme ochotní toto v tichosti podporovať?! Veď takto tá vojna potrvá roky, ak sa proti tomu občania zúčastnených krajín, čiže aj Slovenska nepostavia.

Výrok, ktorý som uviedol ako názov článku, ten nie je z mojej hlavy, jeho autorom je  William Booth (bol britský metodistický kazateľ, zakladateľ a prvý generál Armády spásy. V Anglicku v roku 1865 založil Booth kresťanské hnutie s vojenskou štruktúrou a vedením. Dnes je Armáda spásy rozšírená v mnohých štátoch sveta a je jednou z najväčších humanitárnych organizácii. Wikipédia) – avšak jeho výrok veľmi presne vystihuje to, čo sa vo svete momentálne deje. Dodávka zbraní Ukrajine prostredníctvom Západu nikdy neskončí lebo tie ďalšie a oveľa drahšie iba nahrádzajú zbrane zničené, ale takto do vojny ženú obe (znepriatelené) krajiny úplne zbytočne ďalších a ďalších brancov, lenže ich stav nie je nekonečný.

PS

Milí čitatelia,

rozhodol som sa vložiť sem nasledovný dodatok: Od poniektorých čitateľov (obzvlášť od rusofilov) som v debate očakával množstvo kritických príspevkov k môjmu článku, avšak podľa počtu tých, ktorí sa k blogu vyjadrili kriticky – usudzujem, že na tejto vojne veľký podiel zla majú hlavne novinári lebo píšu o nej tak ako to chcú vidieť a počuť Američania, no realita je úplne iná, ale o tej sa nikto neodváži písať. (Česť výnimkám).

Jeden z čitateľov ma v debate pod článkom upozornil týmto príspevkom „Tak ono je to trochu inak. A to od začiatku. Limitované rizikom jadrovej vojny.“ – Lenže podľa mňa je to skôr tak, že pravda je niekde uprostred, len sa o nej verejne nehovorí.

Na jeho príspevok som zareagoval nasledovne: Nič nového si mi tu nenapísal – o čom bysom nevedel. O vyhrážkach Putina a jeho nohlsledov s ich jadrovými zbraňami som sa tu nechcel rozpisovať lebo podľa mňa to hlavné, čo som chcel povedať, tak toto v blogu je.

Mimochodom každý súdny človek veľmi dobre vie čoho všetkého sú Rusi schopní, že tí sa ničoho neštítia, takže je len na mieste, že sa svetoví politici k tomuto problému stavajú opatrne, avšak práve tá ich opatrnosť Rusom obzvlášť vyhovuje. 🙁

Vkladám sem aj karikatúru, ktorou karikaturista perfekne vyjadril situáciu spojenú s vojnou na Ukrajine.

Myslím si, že Kamenský to už lepšie ani vystihnúť nemohol.
Myslím si, že Kamenský to už lepšie ani vystihnúť nemohol.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479340x
Priemerná čítanosť článkov: 2755x

Autor blogu