Založ si blog

Zbrane proti vojne sú ako alkohol proti alkoholizmu!

Od 24. februára 2022 neprejde deň aby sme sa v médiách nedočítali o nejakých dodávkach zbraní pre Ukrajinu. Spočiatku to vyzeralo celkom sľubne, že ukrajinská armáda ruského agresora pošle pomerne rýchlo tátam späť na jeho územie, no s pribúdajúcimi dňami a mesiacmi sa vojna rozšírila a teraz to vyzerá, že jej koniec je v nedohľadne a je otázne či ten koniec vojny na UA bude? Dvaja najvyšší predstavitelia oboch krajín (ruský chodí v topánkach s vysokými opätkami, aby sa svojou výškou mohol vyrovnať svojmu opozičníkovi) sa pred celosvetovými médiami predbiehajú konfrontačnými vyhláseniami, že k mieru resp. k rokovaniam o mieri nie je ochota tak na strane UA ako aj Kremľa.

Zelenský hovorí o Putinovi, že ten človek robí pravý opak toho, čo sľúbi a nemožno mu veriť. Putin, ten naopak neustále hovorí, že Ukrajina má prenechať anektované oblasti Rusku lebo tie mu odjakživa patrili. Zelenský hovorí, že Rusom nič nedajú a ak sa jeho armáda stiahne späť na svoje územie, potom pristúpi k rokovaniu o mieri.

Obaja kohúti hrabú na svojom piesočku a vojna naďalej pokračuje, úplne zbytočne tam dennodenne zomierajú stovky – možno aj tisícky – vojakov, ale aj civilov, najmä nevinných detí, žien a starcov oboch znepriatelených krajín. Najsmutnejšie na tom je to, že obyvatelia celej planéty sa na tu vojnu iba nemo prizerajú a „nikto z nich“ sa nepozastavuje nad tým, že USA a NATO ochotne plnia Zelenského požiadavky v dodávkach zbrani Ukrajine a miliardami dolárov, aby jej armáda touto pomocou mohla vyhnať ruského agresora preč zo svojej krajiny. Nikto sa vážnejšie nepozastavuje nad tým, že takýto odliv zbraní a financií krajín NATO sa prejaví ochudobnením ekonomiky každého z nás. Už teraz to mnohí pociťujeme a vidíme to dennodenne na stúpajúcich cenách či už potravín, cestovného, vody, plynu a elektriny, ale hlavne pohonných hmôt. Dokedy sme ochotní toto v tichosti podporovať?! Veď takto tá vojna potrvá roky, ak sa proti tomu občania zúčastnených krajín, čiže aj Slovenska nepostavia.

Výrok, ktorý som uviedol ako názov článku, ten nie je z mojej hlavy, jeho autorom je  William Booth (bol britský metodistický kazateľ, zakladateľ a prvý generál Armády spásy. V Anglicku v roku 1865 založil Booth kresťanské hnutie s vojenskou štruktúrou a vedením. Dnes je Armáda spásy rozšírená v mnohých štátoch sveta a je jednou z najväčších humanitárnych organizácii. Wikipédia) – avšak jeho výrok veľmi presne vystihuje to, čo sa vo svete momentálne deje. Dodávka zbraní Ukrajine prostredníctvom Západu nikdy neskončí lebo tie ďalšie a oveľa drahšie iba nahrádzajú zbrane zničené, ale takto do vojny ženú obe (znepriatelené) krajiny úplne zbytočne ďalších a ďalších brancov, lenže ich stav nie je nekonečný.

PS

Milí čitatelia,

rozhodol som sa vložiť sem nasledovný dodatok: Od poniektorých čitateľov (obzvlášť od rusofilov) som v debate očakával množstvo kritických príspevkov k môjmu článku, avšak podľa počtu tých, ktorí sa k blogu vyjadrili kriticky – usudzujem, že na tejto vojne veľký podiel zla majú hlavne novinári lebo píšu o nej tak ako to chcú vidieť a počuť Američania, no realita je úplne iná, ale o tej sa nikto neodváži písať. (Česť výnimkám).

Jeden z čitateľov ma v debate pod článkom upozornil týmto príspevkom „Tak ono je to trochu inak. A to od začiatku. Limitované rizikom jadrovej vojny.“ – Lenže podľa mňa je to skôr tak, že pravda je niekde uprostred, len sa o nej verejne nehovorí.

Na jeho príspevok som zareagoval nasledovne: Nič nového si mi tu nenapísal – o čom bysom nevedel. O vyhrážkach Putina a jeho nohlsledov s ich jadrovými zbraňami som sa tu nechcel rozpisovať lebo podľa mňa to hlavné, čo som chcel povedať, tak toto v blogu je.

Mimochodom každý súdny človek veľmi dobre vie čoho všetkého sú Rusi schopní, že tí sa ničoho neštítia, takže je len na mieste, že sa svetoví politici k tomuto problému stavajú opatrne, avšak práve tá ich opatrnosť Rusom obzvlášť vyhovuje. 🙁

Vkladám sem aj karikatúru, ktorou karikaturista perfekne vyjadril situáciu spojenú s vojnou na Ukrajine.

Myslím si, že Kamenský to už lepšie ani vystihnúť nemohol.
Myslím si, že Kamenský to už lepšie ani vystihnúť nemohol.
USA Biden summit demokracia prejav

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu svetovej demokracie

29.03.2023 22:20

Americký prezident to vyhlásil počas virtuálneho summitu, ktorý sám organizoval. Vystúpila na ňom aj Čaputová či Zelenskyj.

Pápež František

Pápež František je hospitalizovaný, má infekciu dýchacích ciest

29.03.2023 21:08, aktualizované: 21:30

Nemá ísť o ochorenie COVID-19, ale potrebuje niekoľkodňovú liečbu, uviedol Vatikán.

Kyberbezpečnosť / Ransomware / Hacker / Heker / Technológie /

Rusko vystupňovalo kyberútoky na spojencov Ukrajiny

29.03.2023 21:00

Ich cieľom je skôr vyvolať chaos než zničiť infraštruktúru.

OSN / Organizácia spojených národov /

Valné zhromaždenie OSN schválilo historickú klimatickú rezolúciu

29.03.2023 20:59

Rezolúcia vyzýva Medzinárodný súdny dvor v Haagu, aby stanovil právne povinnosti štátov v boji proti klimatickej zmene.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 76620x
Priemerná čítanosť článkov: 2554x

Autor blogu