Založ si blog

Zlatí komunisti – nostalgia slovenských seniorov

Na úvod pár viet: 32 rokov tvrdím, že veľkou chybou komunistov v bývalom režime bolo to, že prísne strážili hranice. Myslím si, že tých ľudí, ktorým sa tu nepáčilo mali nechať nech si idú na Západ a z tých, ktorí by tu zostali, nikto z nich by riadenie nekritizoval a ani ho nepodrýval. Avšak som presvedčený o tom, že mnohí z tých, ktorí by odišli na Západ, tak po nejakom čase (možno aj veľmi krátkom) by sa vrátili späť- lebo veľmi rýchlo by im svitlo, že ani tam nikomu len tak za ničnerobenie pečené holuby z neba nespadnú.

Aká je však realita? Poďme sa spoločne pozrieť na názory odborníkov v nasledujúcich videách.

10 mýtov o živote za komunistov v ČSSR!

Mýty o socializme:

Ako (ne)fungoval socializmus? Prečo nevydržal?

Prečo je SOCIALIZMUS na hovno?

Komunizmus na Slovensku | Zmudri.sk

Najčastejšie mýty o socializme

Ekonómia ľudskou rečou

Za socializmu neboli banány Facebook

Včera ma zaujal tento blog: Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov? – otvorene – Blog – Pravda V debate pod nim som napísal môj názor a chytil som sa nasledovných viet uvedených v článku:  „Tento štát nás jednoducho učí tým ako rozdáva čoraz viac nepracujúcim a pracujúcim nepomáha, že sa oplatí sedieť na zadku a naťahovať ruku v štýle nech nám dajú, nech sa postarajú. Stáva sa čoraz nevýhodnejšie zodpovedne drieť, keď musíme obrovskú časť z nami vyrobeného dávať štátu.“ – Môj názor: „Nepochybujem o tom, žeby si o tejto skupine príživníkov napísala oveľa viac, lenže všetci vieme, že toto sú chránení občania ešte lepšie ako slovenské medvede, a ak by si to napísala, tak by ti blog zmazali. Určite by nebolo od veci napísať aj to, že nielen, že im štát dáva peniaze za nič nerobenie a oni ešte drzo naťahujú ruky – dajte nám viac lebo máme veľa deti a nemáme dosť peňazí ani na ich stravu a nie ešte nato, aby mohli byť slušne oblečené… a o školských potrebách už aj škoda hovoriť lebo všetko je drahé – lenže patrí sa poukázať aj nato ako sa správajú v čase keď dostávajú podporu, mnohí z nich z tej podporí dajú na alkohol potom sa opijú a vznikajú medzi nimi šarvátky a to nielenže po sebe hlasno pokrikujú, ale berú čo im príde pod ruky, či už násady do lopát alebo celé lopaty a sekery a idú sa navzájom pozabíjať, potom je tam na nich vyslané množstvo  policajných hliadok, aby tam s nimi spravili poriadok…a to sú ďalšie a ďalšie zbytočne vyhodené peniaze z našich daní!!! To ako sa správa toto etnikum, na tom majú veľký podiel politici a viezlo sa to a vezie v každej vláde od čias komunistov v bývalom režime. Všetci sa snažili robiť  pre nich rôzne výhody oproti majorite a oni česť výnimkám si nato zvykli lebo videli, že sa o svoje deti príliš starať nemusia, veď štát sa o nich dostatočne postaral, takže ich rodičia spohodlneli a ani sa im nečudujem, veď načo by sa príliš usilovali, keď politici im vychádzali v ústrety, a treba povedať, že nerobili to len pre ich krásne oči, politici veľmi dobre vedeli, že ak im budú takto finančne pomáhať, tak oni ich budú naďalej voliť.“

Milí čitatelia, môže sa stať, že niekto si povie, že zo mňa vychádza veľká zaujatosť voči etniku o ktorom je reč, preto dávam priestor odborníkovi, (dúfam že je dostatočne sofistikovaný) – bude záležať už iba na vás komu a čomu budete chcieť veriť.

Zarábajú Rómovia na sociálnom systéme?

Ako sú na tom Rómovia na Slovensku, skutočne zarábajú na sociálnom systéme a sú voči ostatným nejako zvýhodňovaní???  (Vypočujte si slova odborníka na pripnutom videu).

Ekonómia ľudskou rečou

PS

DODATOK

Vážení čitatelia, niektorí z vás sa ma pýtajú či som to ja Kormidlo, keď som si otvoril nový blog? Aby som nemusel každému zvlášť vysvetľovať, čo sa stalo, tak nedopatrením, keď som sa chcel prihlásiť na môj pôvodný blog, tak na niekoľko pokusov sa mi nepodarilo prihlásiť a skúšal som to dovtedy kým som nezavíril počitač, (bohužiaľ ani adminovi sa nepodarilo môj blog naspäť spojazdniť a preto som ho poprosil, aby mi umožnil vytvoriť si náhradny blog).

PS 2.

Chcel som vás o tom informovať už skôr, avšak nedalo mi nevyužiť pekné počasie a tak som si odpoludnia išiel zabehať na lyžiach (paradoxom je, že v Košiciach sneh nemáme no 20 kilometrov ďalej – čiže smerom k Z. Idke – je už snehu dostatok. (Vkladám sem aj zopár fotografii z dnešnej lyžovačky).

Na ihrisku nejaké dieťa stratilo alebo zabudlo rukavice (na pripnutej fotografii) takže ak dotiční vlastníci svoje rukavice spoznajú – môžu sa so mnou skontaktovať buď priamo cez debatu pod článkom alebo cez facebook – rukavice im donesiem (osobne).

Vyhraj voľby a môžeš všetko?!

28.10.2023

Nová Vláda už v prvých dňoch vládnutia nezostala voličom nič dlžná, hlavne v tom, že čo im sľubovala pred voľbami, tak nato musia rýchlo zabudnúť. Ich sľubovaná veľkorysosť pred parlamentnými voľbami sa vyparila ako ranná rosa. Pri skladaní vlády prezidentka Zuzana Čaputová poverila aj sporné mená. Nová vláda má aj známe mená nových štátnych tajomníkov, [...]

Do Ficovej Vlády odklepli aj kontroverzné mená na nižších miestach!

26.10.2023

Priznám sa, že Ficovi som môj hlas nedal, ale ak by som mu ho chcel dať, tak prvé čo by som urobil by bolo to, žeby som si zistil čo najviac informácii o jeho kandidátoch do NR SR. Po ministerských kreslách sa začali rozdávať aj stoličky na nižších miestach. Už na svojom prvom rokovaní po vymenovaní začala Vláda robiť zmeny. „Menili sa generálni tajomníci [...]

Haló pán Matovič, zmena názvu strany nič nerieši!

25.10.2023

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia, ktorí si dnes v topkách prečítali tento titulok „Nečakaná správa z parlamentu! OĽaNO končí: Strana Matoviča oznámila zásadnú zmenu“, tak si povzdychli, že Matovič konečne končí. Avšak zdroj Necakana-sprava-z-parlamentu–OLaNO-konci uviedol, že hnutie OĽANO a priatelia opäť zmenilo názov. Po novom sa volá [...]

automat, drogy

Automaty s drogami z obchodných centier v Banskej Bystrici zmizli. Na ich negatíva aktívne upozorňovalo mesto

02.12.2023 08:00

Nebezpečné automaty so syntetickými drogami sa nachádzali v troch banskobystrických obchodných centrách. Teraz sú už minulosťou.

Rusko Moskva prehliadka

ONLINE: Viac zbraní, viac vojakov. Putin zväčšuje miliónovú armádu

02.12.2023 07:55

Rusko odôvodňuje zvýšenie počtu príslučníkov ozbrojených síl zvýšenou hrozbou pre vojnu na Ukrajine a zo strany NATO.

Nemecko, počasie, Taurus

Sneh a ľad ochromili verejnú dopravu v Mníchove, ľudia spia vo vlakoch

02.12.2023 07:26

Sneh a ľad ochromili v noci na sobotu verejnú dopravu v Mníchove. Nejazdili vlaky, autobusy ani električky.

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť o imunitu za činy, ktoré vykonal ako hlava štátu

02.12.2023 07:16

Americký exprezident Donald Trump nemá imunitu voči trestným obvineniam za činy, ktoré vykonal ako hlava štátu, rozhodol v piatok súd.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 294783x
Priemerná čítanosť článkov: 2948x

Autor blogu