Založ si blog

Zlatí komunisti – nostalgia slovenských seniorov

Na úvod pár viet: 32 rokov tvrdím, že veľkou chybou komunistov v bývalom režime bolo to, že prísne strážili hranice. Myslím si, že tých ľudí, ktorým sa tu nepáčilo mali nechať nech si idú na Západ a z tých, ktorí by tu zostali, nikto z nich by riadenie nekritizoval a ani ho nepodrýval. Avšak som presvedčený o tom, že mnohí z tých, ktorí by odišli na Západ, tak po nejakom čase (možno aj veľmi krátkom) by sa vrátili späť- lebo veľmi rýchlo by im svitlo, že ani tam nikomu len tak za ničnerobenie pečené holuby z neba nespadnú.

Aká je však realita? Poďme sa spoločne pozrieť na názory odborníkov v nasledujúcich videách.

10 mýtov o živote za komunistov v ČSSR!

Mýty o socializme:

Ako (ne)fungoval socializmus? Prečo nevydržal?

Prečo je SOCIALIZMUS na hovno?

Komunizmus na Slovensku | Zmudri.sk

Najčastejšie mýty o socializme

Ekonómia ľudskou rečou

Za socializmu neboli banány Facebook

Včera ma zaujal tento blog: Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov? – otvorene – Blog – Pravda V debate pod nim som napísal môj názor a chytil som sa nasledovných viet uvedených v článku:  „Tento štát nás jednoducho učí tým ako rozdáva čoraz viac nepracujúcim a pracujúcim nepomáha, že sa oplatí sedieť na zadku a naťahovať ruku v štýle nech nám dajú, nech sa postarajú. Stáva sa čoraz nevýhodnejšie zodpovedne drieť, keď musíme obrovskú časť z nami vyrobeného dávať štátu.“ – Môj názor: „Nepochybujem o tom, žeby si o tejto skupine príživníkov napísala oveľa viac, lenže všetci vieme, že toto sú chránení občania ešte lepšie ako slovenské medvede, a ak by si to napísala, tak by ti blog zmazali. Určite by nebolo od veci napísať aj to, že nielen, že im štát dáva peniaze za nič nerobenie a oni ešte drzo naťahujú ruky – dajte nám viac lebo máme veľa deti a nemáme dosť peňazí ani na ich stravu a nie ešte nato, aby mohli byť slušne oblečené… a o školských potrebách už aj škoda hovoriť lebo všetko je drahé – lenže patrí sa poukázať aj nato ako sa správajú v čase keď dostávajú podporu, mnohí z nich z tej podporí dajú na alkohol potom sa opijú a vznikajú medzi nimi šarvátky a to nielenže po sebe hlasno pokrikujú, ale berú čo im príde pod ruky, či už násady do lopát alebo celé lopaty a sekery a idú sa navzájom pozabíjať, potom je tam na nich vyslané množstvo  policajných hliadok, aby tam s nimi spravili poriadok…a to sú ďalšie a ďalšie zbytočne vyhodené peniaze z našich daní!!! To ako sa správa toto etnikum, na tom majú veľký podiel politici a viezlo sa to a vezie v každej vláde od čias komunistov v bývalom režime. Všetci sa snažili robiť  pre nich rôzne výhody oproti majorite a oni česť výnimkám si nato zvykli lebo videli, že sa o svoje deti príliš starať nemusia, veď štát sa o nich dostatočne postaral, takže ich rodičia spohodlneli a ani sa im nečudujem, veď načo by sa príliš usilovali, keď politici im vychádzali v ústrety, a treba povedať, že nerobili to len pre ich krásne oči, politici veľmi dobre vedeli, že ak im budú takto finančne pomáhať, tak oni ich budú naďalej voliť.“

Milí čitatelia, môže sa stať, že niekto si povie, že zo mňa vychádza veľká zaujatosť voči etniku o ktorom je reč, preto dávam priestor odborníkovi, (dúfam že je dostatočne sofistikovaný) – bude záležať už iba na vás komu a čomu budete chcieť veriť.

Zarábajú Rómovia na sociálnom systéme?

Ako sú na tom Rómovia na Slovensku, skutočne zarábajú na sociálnom systéme a sú voči ostatným nejako zvýhodňovaní???  (Vypočujte si slova odborníka na pripnutom videu).

Ekonómia ľudskou rečou

PS

DODATOK

Vážení čitatelia, niektorí z vás sa ma pýtajú či som to ja Kormidlo, keď som si otvoril nový blog? Aby som nemusel každému zvlášť vysvetľovať, čo sa stalo, tak nedopatrením, keď som sa chcel prihlásiť na môj pôvodný blog, tak na niekoľko pokusov sa mi nepodarilo prihlásiť a skúšal som to dovtedy kým som nezavíril počitač, (bohužiaľ ani adminovi sa nepodarilo môj blog naspäť spojazdniť a preto som ho poprosil, aby mi umožnil vytvoriť si náhradny blog).

PS 2.

Chcel som vás o tom informovať už skôr, avšak nedalo mi nevyužiť pekné počasie a tak som si odpoludnia išiel zabehať na lyžiach (paradoxom je, že v Košiciach sneh nemáme no 20 kilometrov ďalej – čiže smerom k Z. Idke – je už snehu dostatok. (Vkladám sem aj zopár fotografii z dnešnej lyžovačky).

Na ihrisku nejaké dieťa stratilo alebo zabudlo rukavice (na pripnutej fotografii) takže ak dotiční vlastníci svoje rukavice spoznajú – môžu sa so mnou skontaktovať buď priamo cez debatu pod článkom alebo cez facebook – rukavice im donesiem (osobne).

Takže NATO sa pripravuje na pozemný konflikt s Ruskom

05.06.2024

Všetko nasvedčuje, že armádnym generálom NATO sa zachcelo bojovať, to, že týmto svet vtiahnu do 3. svetovej vojny, ich asi príliš netrápi, vyhovárajú sa na možný útok z Moskvy. „NATO plánuje niekoľko „pozemných koridorov“ na rýchly presun amerických jednotiek a tankov do predných línií v prípade veľkej európskej pozemnej vojny s Ruskom,“ zdroj [...]

Skutočne je NATO našou istotou?!

02.06.2024

Všetko nasvedčuje, že kým sa nič nedeje, že na obzore nie je nikto, kto by chcel našu krajinu ohroziť, tak všetci nás ubezpečujú, že môžeme byť radi, že sme v NATO. Ale akonáhle sa začne riešiť či sú štáty NATO schopné v prípade veľkého ruského útoku na Európu poskytnúť dostatočnú ochranu, tak realita je taká, že „táto ochrana je menej než [...]

Hlúpy otec, riskoval život svojho 6 ročného syna!

31.05.2024

Živo si viem predstaviť akoby sa nielen slovenské, ale aj svetové médiá predbiehali informáciami o tom k akému nešťastiu došlo na Slovensku pred Pellegriniho domom, keď člen bezpečnostných zložiek novozvoleného prezidenta včera krátko po 16. hodine zastrelil 6 ročného chlapca, ktorý s kuklou na hlave držal atrapu pištole namierenú na nehnuteľnosť, v [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 505340x
Priemerná čítanosť článkov: 2792x

Autor blogu