Založ si blog

Putin ďalších kandidátov na ruského prezidenta nechce!

Do sveta unikli závažné informácie z Kremľa o tom, ako zomrel Alexej Navaľnyj. Je možné, že Putin o tom zradcovi nevedel?

 Všeobecne sa vie, že svet zo smrti Alexej Navaľného viní ruského prezidenta Vladimira Putina. Olej do ohňa pridáva aj fakt, že ruské úrady stále odmietajú ukázať telo nebohého Navaľného jeho rodine.

Prehovoril zdroj z Kremľa, ako mal Navaľnyj zomrieť! „Najväčšieho politického oponenta Vladimira Putina mal zabiť nový jed, ktorý agenti FSB ukryli do jeho jedla, tvrdí zdroj z Kremľa.“ – Na Telegrame napísal: „Alexej Navaľnyj bol otrávený jedom, ktorý spôsobuje vazospazmus. Jed bol nedávno vytvorený a bol použitý v piatich prípadoch na väzňoch v ruských väzniciach. Všetkých päť ľudí vrátane Alexeja Navaľného zomrelo po konzumácii tejto toxickej látky v jedle.“ Zdroj vysvetlil: „Pri schvaľovaní príkazu na likvidáciu Alexeja Navaľného bolo ruské vedenie presvedčené, že z toho nebudú žiadne následky. Bola zvolená „tradičná“ metóda eliminácie – jed. Zdroj zdroj-z-ruska-prehovoril – Predtým, ako jed podali Navaľnému, testovali ho, a Putinovi stúpenci si mysleli, že ak ho zabijú touto špeciálnou látkou, nebude ich nik podozrievať. – Túto jedovatú látku testovali na štyroch väzňoch v iných kolóniách, aby pri pitve príčiny smrti vyzerali prirodzene. „Alexej Navaľnyj bol otrávený a jeho likvidácia bola špeciálnou operáciou FSB na príkaz najvyššieho vedenia krajiny.“ (Rusko všetky tieto obvinenie popiera).

*********************

13. dôchodok nepomôže najbohatším rodinám, ale ani najchudobnejším?!

19. februára 2024 09:26, Prečítané 1 091x, Realista1, Nezaradené

Chce sa mi na túto situáciu poriadne od pľúc zahrešiť, no viem, že ak by som to spravil, tak s najväčšou pravdepodobnosťou by mi tento blog vymazali.

Tak predošlé vlády dôchodcom 13. dôchodky stále iba sľubovali a terajšia vláda, keď sa chystá svoj sľub dôchodcom splniť, tak analytici prepočítali, že trináste dôchodky nie sú silný nástroj boja proti riziku chudoby. V skupine rodín s poberateľmi starobných dôchodkov by zavedením opatrenia miera rizika chudoby podľa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) poklesla o 0,3 percentu­álneho bodu z úrovne 12,1 percenta. „V rodinách s inými ako starobnými dôchodcami by miera rizika chudoby štatisticky dokonca vzrástla takmer o 0,63 percen­tuálneho bodu z úrovne 24,2 percenta. Dôvodom je to, že ich príjem sa zvyšuje pomalšie ako mediánový príjem, a teda aj relatívna hranica chudoby.“Podľa odhadu RRZ v porovnaní so scenárom nezmenených politík by schválenie navrhovanej zmeny prispelo k zvýšeniu deficitu verejných financií o 0,38 percenta HDP v roku 2024. „To znamená sumu 481 miliónov eur. Jej negatívny vplyv na verejné financie by pritom do roku 2027 narástol na 0,47 percenta HDP, čo je 698 miliónov eur.“ Zdroj ekonomika.pravda.sk – V závere zdroja je uvedené, že Slovensko si musí požičať viac peňazí na medzinárodných finančných trhoch, a to je opäť negatívum pre verejné financie. (To by zároveň viedlo k zvýšeniu dlhu verejnej správy o 1,55 percenta HDP do roku 2027,“ upozorňuje RRZ).

Takže politikom, ktorým kole oči príspevok pre dôchodcov – drzo poukazujú nato, žeby sa zvýšil deficit verejných financií, čiže o 698 miliónov eur – ale keď boli pri koryte, tak vtedy nedokázali rozumne minúť ani eurofondy – a tie sa v mnohých prípadoch museli vrátiť tam, odkiaľ prišli. A to, že rozkrádali miliardy eur zo štátneho rozpočtu pre svojich ľudí, tak to bolo v poriadku… Pokiaľ sa slovenskí politici nebudú právne zodpovedať za svoje chybné kroky, tak na Slovensku k zlepšeniu nikdy nedôjde!!!

Tag: Milí Slováci neverte slovenským politikom!

**************

Ruským športovcom by mali povoliť vrátiť sa na medzinárodnú úroveň.

22. februára 2024 09:09, Prečítané 687x, Realista1, Nezaradené

Ešte do včerajška som takýto názor zastával, lebo politika so športom by sa miešať nemala, a ruským športovcom by sa malo povoliť vrátiť sa na medzinárodnú úroveň. Ale keď som – včera – videl fotografiu z najstarších lyžiarskych pretekov na predmestí Moskvy, môj názor sa zmenil.

Preteky mali netradičný štart. „Okolo desaťtisíc pretekárov sa postavilo do zástupu, ktorým vytvorili písmeno Z. Počas ich čakania na štart znel z reproduktorov pozdrav od Putina.“ (Nikto na požiadavku organizátorov nenamietal). Zdroj sportweb.pravda.sk

Ruskí lyžiari sa pred štartom pretekov postavili do zástupu, aby vytvorili písmeno Z.

Túto fotografiu ukrajinský námestník ministerstva vnútra Anton Geraščenko prirovnal k nacistickej propagande. – Ani sa mu nedivým… možno nemali inú možnosť, než sa takýmto spôsobom pretekov zúčastniť, ale ak sa takýto znak v tvare veľkého Z rozhodli vytvoriť spontánne a dobrovoľne, v takom prípade je to naozaj desivé. Podľa ich správania by ma neprekvapilo, že ak by im Putin nariadil, aby išli na Ukrajinu bojovať, tak mnohí z nich by to spravili. Ich správanie by sa dalo ospravedlniť tým, že sú nahnevaní, že majú zákaz súťažiť na medzinárodnej úrovni, ale takýmto spôsobom ešte viac nahnevali ľudí celého sveta, ktorí vojnu na Ukrajine odsudzujú a všetku vinu zvaľujú na Putina. (Avšak osobne si myslím, že podiel viny na tejto vojne má aj ukrajinský prezident Zelenskyj).

Známy švédsky bežec na lyžiach Jens Burman sa vyjadril, že „Aj táto fotka je dôkazom toho, že by nemali mať povolené vrátiť sa na medzinárodnú úroveň. Je to nechutné,“ – a ja s jeho názorom súhlasím.

Tag: Bratovražedná vojna!

Igor Matovič: Akoby ich jedna mater mala… » « Súhlasím s Ficom…

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479363x
Priemerná čítanosť článkov: 2755x

Autor blogu