Založ si blog

Navaľného sa Putin musí strašne báť…

Počas svojej 20 ročnej diktatúry nechal Putin odstrániť mnohých jeho opozičníkov, no azda najviac sledovaný prípad bol pred piatimi rokmi, vtedy dal príkaz otráviť bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa v anglickom Salisbury. (Skripaľa spolu s dcérou otrávili ruskou látkou Novičok).

Podobne to začalo s jeho ďalším opozičníkom Navaľným, toho zadržiavali v trestaneckej kolónii 250 kilometrov východne od Moskvy. No nad Navaľným sa ako keby zľahla zem a tri týždne sa nevedelo, kde je. Keď sa novinárom konečne podarilo Návaľného nájsť, ukázalo sa, že ho presunuli do trestaneckej kolónie v Arktíde. (V pondelok to oznámila jeho hovorkyňa).

Trestanecká kolónia IK-3 v meste Charp v Jamalskoneneckom autonómnom okruhu, kde väznia lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného – ide o jednu z najsevernejších a najvzdialenejších kolónií. „Podmienky sú tam drsné, s osobitným režimom vo večne zamrznutej oblasti“ a veľmi obmedzeným kontaktom s vonkajším svetom.

Presuny väzňov do iných väzníc v Rusku zvyčajne trvajú dlho, niekedy aj týždne. Informácie o mieste ich pobytu príbuzným a advokátom sú počas presunov väzňov obmedzené alebo nedostupné.

Navaľnyj je tŕňom v oku ruského prezidenta Putina od roku 2021 a pre obvinenia z extrémizmu bol uväznený na 19 rokov. (Za mreže sa dostal po tom, čo prežil pokus o vraždu otravou). Zdroj spravy.pravda.sk – Nebol presun Navaľného len preto, aby mal Putin istotu, že sa k nemu (okrem jeho podriadených) už žiadni aktivisti, novinári a médiá nedostanú?

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479237x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Autor blogu