Založ si blog

Ficova koalícia to riadne schytala od opozície

Opozícii prekáža kompetenčný zákon, a náklad Ficovej vláde prišiel aj od exministra, vraj sú to šťuky! Bolo len otázkou času, kedy sa k aktuálnym zákonom, ktoré chce nová vláda Roberta Fica aplikovať, ozve niekto z bývalých vlád. „Teraz sa tak stalo a exminister zahraničných vecí z vlády Eduarda Hegera Rastislav Káčer si podal nie len jeho nástupcu, no aj kompetenčný zákon, ktorý je teraz predmetom rokovaní.“ (Avšak kritiku adresovalo aj opozičné hnutie KDH, Progresívne Slovensko a líder hnutia Slovensko).

Káčer svoj nesúhlas a ostrú kritiku prezentoval v poslednom statuse. Ten dokonca status okorenil aj fotografiou jedla, ktoré si bývalý šéf diplomatického rezortu vychutnával. „Návrh zmeny kompetenčného zákona obsahuje viaceré perly. Okrem iného, sa v článkoch VII a VIII ruší kompetencia Ministerstva zahraničných vecí (a SIS) vetovať export tovaru dvojakého použitia a vojenského tovaru. Nielen že zodpovednosť za licenčný proces prechádza z Ministerstva hospodárstva na obranu (to by samé o sebe nebola tragédia), ale autoritatívnym vykladačom ohrozenia zahraničnopolitických, obranných alebo bezpečnostných záujmov sa stáva exkluzívne minister Kaliňák,“ posťažoval sa Káčer.

Podľa hnutia KDH sú v kompetenčnom zákone ukryté „nášľapné míny“. „Rozhodovanie o armádnych licenciách má prejsť z ministerstva hospodárstva pod ministerstvo obrany, ktoré vedie Robert Kaliňák zo Smeru, ktorý sám podniká s poľovníckymi zbraňami, šéfovi SIS po novom nezanikne mandát ale bude sa môcť kedykoľvek vrátiť do parlamentu, teda aj čerpať zákonnú ochranu pred väzobným stíhaním,  mení sa spôsob menovanie šéfov Protimonopolného úradu, Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Úradu pre reguláciu sieťových odvetví,“ tvrdia kresťanskí demokrati.

Karikatúra Vico 20.12.2023 – veru tak milí Slováci, schádzajte sa na námestiach a vykrikujte hesla, ktoré vám pripravila opozícia, a vládna koalícia a jej poslanci v parlamente si budú na svojich tabletoch pozerať vaše protesty vysielané vo večerných správach televíznych staníc a potom si budú medzi sebou hovoriť: veď nech sa tam na tých námestiach navzájom vybúria, veď nám to aj tak neuškodí a im to len prospeje lebo to ich niekoľkohodinové otužovanie by mohlo prospieť ich zdravotnému stavu – ak by tie hodiny strávili v teplučkú a pokoji svojich obývačiek, tak také vysedávanie by ich zdraviu určite príliš nepomohlo.

Na kompetenčný zákon prská aj Igor Matovič, ktorý vo videu, ktoré pochádza z parlamentu a jeho faktickej poznámky, hovorí o tom, že ide len o „biznisy pre Kaliňáka“. Zdroj Ficova-koalicia-to-schytala-od-opozicie – No pekne, nová Vláda vládne ešte len necelé 3 mesiace a parlamentný cirkus sa už rozbieha na plné obrátky.

Opoziční poslanci už niekoľko dní kladú otázky lebo ten kompetenčný zákon je šalát, koláč, guláš… a nikto im na ne neodpovedá... Na druhej stranekoaliční poslanci, ale aj ministri či dokonca predsedajúci z koalície krútia hlavami a tvária sa, že to tak vôbec nie je, že nič nechápu. Ale veď preto sa pýtajú lebo nechápu čo sa deje. No odpovede k nim žiadne neprichádzajú.

PS

Milí čitatelia, hádam vás zaujme aj tento článok Na protivládne protesty prišli tisícky ľudí, najviac v hlavnom meste – Zdroj spravy.pravda.sk

Včera večer sa teplota v Bratislave blížila k nule, zahalila ulice hlavného mesta hmlou, no demonštrujúcich ľudí to aj tak neodradilo a v poradí tretí krát za sebou prišli vyjadriť nevôľu s krokmi štvrtej vlády Roberta Fica.

Foto: Peter Madro (v denníku Pravda).

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vyhlásil, že protesty budú pokračovať aj po sviatkoch… protesty sa uskutočnili proti rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry i ďalším navrhovaným vládnym zmenám. Tisíce ľudí v hlavnom meste zaplnili celé Námestie SNP. „Nebudeme ticho, budeme sa vám stavať do cesty,“ vyhlásil na úvod moderátor Ján Gordulič. Pripomenul, že rovnakí ľudia stáli na námestiach pred piatimi rokmi, keď boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479141x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Autor blogu