Založ si blog

Pán Matovič, nasledujúcou správou si voličov určite nezískate!

Aj ja som volil Igora Matoviča, lebo hovoril, že on nie je ako tí druhí politici, ktorí kradnú a klamú svojich voličov. Sľuboval, že bude bojovať proti mafii, že jeho vláda bude najlepšou v histórií, že tu bude konečne fungovať zdravotníctvo a že zo Slovenska sa stane krajina, v ktorej sa oplatí pracovať a žiť. Žiaľ, to čo sľúbil, nesplnil. To čo tvrdil, sa ukázalo byť klamstvom. To čo kritizoval na druhých, robil on sám a aj jeho poslanci. Igor Matovič nás jednoducho klamal.

Vo svojom programe Matovič navrhoval upraviť legislatívu tak, aby bolo ľuďom možné odobrať podvodne získané tituly. Pri tom on sám získal svoj titul podvodom, keďže diplomovku za neho písala kamarátka, a dodnes sa ho nevzdal. Za diplomovku kritizoval aj Andreja Danka.

Nejdem tu menovať jeho ďalšie nesplnené sľuby, sami viete ako dopadli, avšak je ich celá rada, ale spomeniem aspoň tri z nich, ktoré rezonujú najviac. 1. Sľuboval, že postaví nové nemocnice a zlepší zdravotníctvo

2. Chcel bojovať proti „našim ľuďom.“ – No sám dohadzoval zákazky svojim kamarátom.

3. Tvrdil, že pomáha rodinám  – a ja každý deň musím rozmýšľať …

PS

Najviac ma dožralo, keď som si prečítal túto informáciu: Matovičov advokát poberal vyše 10 000 eur za svojej advokátskej činnosti.

Matovičov „zázračný advokát“ Michal Miškovič si aj po zastavení výkonu advokácie od Slovenského pozemkového fondu, organizácie pod kontrolou OĽaNO, vyfakturoval 133 tisíc eur!!!

V lete som podával trestné oznámenie v súvislosti s tým, ako rôzne organizácie pod vedením OĽaNO (Slovenský pozemkový fond, Tipos, Ministerstvo životného prostredia) pouzatvárali hneď po voľbách s neznámym právnikom, ale zhodou okolností dobrým známym Matoviča a Hegera, zmluvy za 829 tisíc eur. Ten už predtým zarábal na ďalších dvoch subjektoch pod kontrolou OĽaNO, trnavskej a žilinskej župe.

Upozornil som vtedy na veľmi zvláštne súvislosti, napríklad: „Pred jeho príchodom si žilinská župa platila právne služby v rozsahu 17 tisíc eur (rok 2018). V roku 2019 však nastúpil advokát Miškovič a župa mu za právne poradenstvo (teda nie konkrétne právne služby!) vyplatila 116 tisíc eur!!!

Fakturoval im právne poradenstvo v priemere 7 hodín denne za každý pracovný deň roka!!! V podstate bol akoby zamestnancom župy na plný úväzok – ale za plat 72 eur za hodinu.“

Popri tom sa tento neznámy advokát stal členom Legislatívnej rady vlády (!!) a poradcom ministra financií Hegera, dnešného premiéra.

Trestné oznámenie som išiel podať priamo na NAKA. Spustil sa krik a prišlo sa na to, že pán Miškovič bol už dlhšie stíhaný a neskôr aj obžalovaný a tak mu Slovenská advokátska komora pozastavila výkon advokácie. Navyše sa na dané zmluvy so štátnymi subjektmi pozrel Úrad pre verejné obstarávanie, konštatoval, že pri obstarávaní služieb došlo k podozrivým veciam, a zistenia odstúpil orgánom činným v trestnom konaní.

Medzitým sa daný advokát zo svojich pozícií stiahol.

Verejne. Ale v skutočnosti minimálne jednému zo zmienených subjektov, Slovenskému pozemkovému fondu, v novembri a decembri 2020 fakturoval nemalú sumu, 133 tisíc eur!

Neviem, akým presne spôsobom si to obhajuje (niekoľko kľučiek ma napadá), rozhodne však ide o niečo, čo si zaslúži pozornosť, a nielen médií.

Iste, právne služby vedia byť niekedy riadne drahé. Iste, dobrý právnik vám môže pomôcť ušetriť veľké peniaze na iných nákladoch.

Akurát som od leta od ľudí z OĽaNO nepočul žiadne zdôvodnenie, v čom spočíva zázračnosť tohto právnika, okrem toho, že je zadobre s Hegerom a Matovičom. Zdroj: Juraj Draxler Facebook

Vyhraj voľby a môžeš všetko?!

28.10.2023

Nová Vláda už v prvých dňoch vládnutia nezostala voličom nič dlžná, hlavne v tom, že čo im sľubovala pred voľbami, tak nato musia rýchlo zabudnúť. Ich sľubovaná veľkorysosť pred parlamentnými voľbami sa vyparila ako ranná rosa. Pri skladaní vlády prezidentka Zuzana Čaputová poverila aj sporné mená. Nová vláda má aj známe mená nových štátnych tajomníkov, [...]

Do Ficovej Vlády odklepli aj kontroverzné mená na nižších miestach!

26.10.2023

Priznám sa, že Ficovi som môj hlas nedal, ale ak by som mu ho chcel dať, tak prvé čo by som urobil by bolo to, žeby som si zistil čo najviac informácii o jeho kandidátoch do NR SR. Po ministerských kreslách sa začali rozdávať aj stoličky na nižších miestach. Už na svojom prvom rokovaní po vymenovaní začala Vláda robiť zmeny. „Menili sa generálni tajomníci [...]

Haló pán Matovič, zmena názvu strany nič nerieši!

25.10.2023

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia, ktorí si dnes v topkách prečítali tento titulok „Nečakaná správa z parlamentu! OĽaNO končí: Strana Matoviča oznámila zásadnú zmenu“, tak si povzdychli, že Matovič konečne končí. Avšak zdroj Necakana-sprava-z-parlamentu–OLaNO-konci uviedol, že hnutie OĽANO a priatelia opäť zmenilo názov. Po novom sa volá [...]

automat, drogy

Automaty s drogami z obchodných centier v Banskej Bystrici zmizli. Na ich negatíva aktívne upozorňovalo mesto

02.12.2023 08:00

Nebezpečné automaty so syntetickými drogami sa nachádzali v troch banskobystrických obchodných centrách. Teraz sú už minulosťou.

Rusko Moskva prehliadka

ONLINE: Viac zbraní, viac vojakov. Putin zväčšuje miliónovú armádu

02.12.2023 07:55

Rusko odôvodňuje zvýšenie počtu príslučníkov ozbrojených síl zvýšenou hrozbou pre vojnu na Ukrajine a zo strany NATO.

Nemecko, počasie, Taurus

Sneh a ľad ochromili verejnú dopravu v Mníchove, ľudia spia vo vlakoch

02.12.2023 07:26

Sneh a ľad ochromili v noci na sobotu verejnú dopravu v Mníchove. Nejazdili vlaky, autobusy ani električky.

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť o imunitu za činy, ktoré vykonal ako hlava štátu

02.12.2023 07:16

Americký exprezident Donald Trump nemá imunitu voči trestným obvineniam za činy, ktoré vykonal ako hlava štátu, rozhodol v piatok súd.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 294781x
Priemerná čítanosť článkov: 2948x

Autor blogu