Založ si blog

Presvedčia Putina, aby ukončil útočnú vojnu voči Ukrajine?

Nemecká ministerka zahraničných vecí počas piatkovej návštevy Pekingu vyzvala Čínu, aby dôraznejšie zatlačila na ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby ukončil útočnú vojnu voči Ukrajine. „To, ako (Peking) tento vplyv využije, sa bezprostredne dotýka kľúčových záujmov Európy,“ poznamenala.

Ministerka pripomenula situáciu keď sa Čína úspešne angažovala v mierovom urovnaní (konfliktu) medzi Iránom a Saudskou Arábiou a doplnila to nasledovnými slovami, že Nemecko by si prialo, aby vplývala aj na Rusko, aby konečne ukončilo agresiu voči Ukrajine.

Rola Číny v súvislosti s Ukrajinou podľa ministra spočíva v podpore zmierenia a snahe o mierové rokovania. „Nebudeme prilievať olej do ohňa,“ povedal Čchin Kang. Pritom  AFP dodáva, že Čína zastáva podľa vlastných tvrdení neutrálny postoj, pričom ruskú inváziu na Ukrajinu nikdy oficiálne neodsúdila. Zdroj presvedcia-putina-aby-ukoncil-vojnu

Avšak posledné informácie o krokoch Číny hovoria niečo iné: „V informáciách zachytených agentmi v Rusku sa uvádza, že Peking chcel maskovať smrtiacu pomoc Moskve ako civilné predmety, píše sa v uniknutých tajných dokumentoch americkej vlády. V piatok to uviedol portál britského denníka The Guardian, ktorý citoval z článku denníka Washington Post.“ Zdroj spravy.pravda.sk – Takže je potrebné zamyslieť sa nad tým či to, čo Číňania hovoria, či to aj dodržia?!

Vojna na Ukrajine už trvá takmer 14 mesiacov, takže si kladiem otázku Čo bránilo nemeckej ministerke zahraničných veci vyjsť s touto výzvou voči Číne, prípadne organizácii NATO alebo samotným USA už oveľa skôr? Načo sa vlastne čakalo? Môj názor je, že Západu tá vojna prišla celkom vhod lebo práve Západ je ten kto z tej vojny bude najviac ťažiť. Jeho vojenský arzenál dlhé roky ležal v skladoch – a teraz niet dňa v ktorom by sa nehovorilo o ničom inom ako o tom, aké množstvo tankov a moderných stíhačiek pošlú na Ukrajinu v najbližších dňoch.

V 20 storočí, kým neboli atómové bomby, keď v niektorých krajinách došlo k vojnovým konfliktom, tak pre organizáciu NATO resp. pre USA nebol problém pohroziť diktátorom, ktorí vojny vyvolali, že ak vo svojich útokoch budú naďalej pokračovať, tak tam pošlú svoje armády, aby tam spravili poriadok, prípadne, že ich budú bombardovať. Avšak po 24. februári 2022 sa situácia v postupe NATO a USA otočila úplne opačným smerom, miesto toho aby pohrozili Putinovi, že ak vojnu na Ukrajine čím skôr neukončí, tak spravia letecký nálet na Moskvu, prípadne aj na ďalšie veľké mesta v Rusku a zrovnajú ich so zemou.

Takže niet sa čomu čudovať, že NATO a USA sa neodvážia s Putinom tvrdo jednať lebo Putin sa pri každej hrozbe NATO a USA oháňa výrokmi, že ak ho k tomu vyprovokujú, tak na obranu svojej vlasti použije jadrové zbrane.

Vynútený sľub

12.05.2023

Adamovej usilovnej dominancii Alžbeta spočiatku celkom obstojne odolávala výhovorkou: „Ešte stále som panna, po sexuálnej stránke nemám s mužmi žiadnu skúsenosť.“ Adama jej výhovorky ešte viac podnietili k vyššej iniciatíve. Konečne po dlhých rokoch – vlastného trýznenia – mal pri sebe pannu po akej tak vrúcne túžil…, pri jej nepoddajnosti a [...]

Fico prerazil dno!

10.05.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vyjadrila, že využije všetky právne prostriedky v súvislosti s vyjadreniami Roberta Fica, ktoré ju spájajú s finančníkom Georgom Sorosom či americkou ambasádou. (Avizovala to na sociálnej sieti). „Dnes Robert Fico opäť šíril klamstvá o americkej agentke, Sorosovej vláde, konzultáciách s americkou ambasádou. Zhruba v tom istom čase som mala [...]

Hegerov výrok o Matovičovi

09.05.2023

Konečne po troch rokoch už aj Hegerovi došlo, že ľuďom nemožno dôverovať, obzvlášť takým, ktorí ich dokážu peknými rečičkami vlákať pod svoje krídla pri zakladaní politickej strany. Keď sa Matovič v roku 2020 rozhodol spraviť protest pred Počiatkovou vilou v Cannes -vtedy bol jeho pravou rukou Eduárd Heger. youtube.com/watch? Matovič [...]

lukašenko

Lukašenko: Pridajte sa k Moskve a Minsku, jadrové zbrane budú pre všetkých

28.05.2023 21:15

Minsk a Moskva tento týždeň podpísali dokumenty týkajúce sa rozmiestnenia ruských jadrových zbraní v Bielorusku.

Taliansko, Benátky kanál

Záhada v Benátkach: Canal Grande sa sfarbil dozelena

28.05.2023 18:20

Polícia vyšetruje príčinu. K akcii sa neprihlásilo žiadne environmentálne hnutie.

Mikloško

Majerský: Kandidátku KDH posilní do volieb uznávaná celebrita

28.05.2023 17:59

Šéf strany Milan Majerský v nedeľu ohlásil posilu KDH do volieb. Novým menom má byť politický veterán František Mikloško.

prigožin, vagnerovci

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal štátnym médiám o ňom informovať

28.05.2023 17:30

Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 123445x
Priemerná čítanosť článkov: 2128x

Autor blogu