Založ si blog

Dnes som mladému ruskému študentovi položil otázku… (rozumej 13.2.2023)

…mladému ruskému študentovi (19) som dnes popoludní položil otázku: Prepáčte, môžete mi úprimne povedať váš názor na Putinovú vojnu na Ukrajine? Jeho slová ma dojali. Videl som na ňom a aj som to cítil, že hovoril naozaj úprimne: „Ja som z toho celý nešťastný a nechápem, čo tou vojnou chcú naši čelní predstavitelia získať? Osobne mám na Ukrajine veľa priateľov a je mi smutno z toho, keď vidím ako sa dennodenne musia ukrývať v krytoch a báť sa o svoje životy.“ K tomu ešte dodal, „väčšina nášho národa chce mier, ale nevie pochopiť prečo sa ruský národ voči tomu bezpráviu nevie postaviť?!“ Nato som mu položil ďalšiu otázku: Predstavte si, žeby ste boli teraz doma v Rusku a prišlo by Vám predvolanie, že musíte ísť na front, čo by ste spravili? Okamžite mi odpovedal, že „najskôr by sa psychický zrútil.“ Ja som mu nato povedal: Ak by mňa niekto posielal na tú bratovražednú vojnu, tak by som ani minútu neváhal a toho človeka by som zastrelil, potom nech by si už so mnou robili čo chcú, ale mne by to už praktický bolo jedno, či ma niekto zastrelí na Ukrajine alebo ma popravia moji vlastní. Mladík mi nato povedal, že „s najväčšou pravdepodobnosťou by spravil to isté aj on.“ (Samozrejme, že som sa nato pozeral tak, že inak sa dá k tomu zaujať svoje stanovisko, keď momentálne žije v slobodnej krajine a inak by musel reagovať, ak by bol doma v Rusku).

K nášmu stretnutiu došlo v Kavečanoch pri chate Hrešná, bol som sa tam prebehnúť na bežkách a on sa tam vybral na pešiu túru. (Z pochopiteľných dôvodov nemôžem sem vložiť jeho fotografiu, s najväčšou pravdepodobnosťou by ju administrátor vymazal a za ďalšie nikto nemôže zaručiť jeho bezpečnosť, ak by ho takto videli osoby, ktoré sú poverené špicľovaním a na takých ľudí striehnu ako jastraby).

Takýto milý a prítulný kocúr mi dnes popoludní robil spoločnosť pri chate Hrešná v Kavečanoch:

Vkladám sem aj fotografie z mojej dnešnej túry:

Tu na tomto mieste som sa rozprával s tým mladým ruským študentom…

DODATOK

Dnes 14. 2. 2023 boli ideálne podmienky na bežkovanie, po celý deň bola jasná obloha a slnko hrialo tak, ako keby už bol prvý letný deň. A o krásne zážitky ma nepripravili ani štrajkujúci vodiči MHD Košice.

Ku mojim včerajším zážitkom vkladám sem aj zopár fotografii z dnešnej lyžovačky (pri chate Hrešná v Kavečanoch).

Slováci, Fico nám dal typ, ako môžeme bohatnúť a nemusíme ani pracovať

23.02.2024

No povedzte, nie je to skvelý premiér, keď celému národu dal návod, ako si zarobiť pekné peniaze a pritom nikto už nemusí ani chodiť do roboty. Stačí sa zaregistrovať na platforme TradeGPT 500 Force a potom postupovať podľa nasledujúcich pokynov: Použite odkaz, ktorý poskytol Robert Fico. Počkajte na hovor od nášho manažéra, ktorý potvrdí registráciu [...]

Súhlasím s Ficom…

22.02.2024

Treba pokračovať v realizácii zákazu dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Jednostranné zvýhodnenie Ukrajiny má vážne ekonomické vplyvy na SR, osobitne v oblasti poľnohospodárstva. „Predstavte si, že na trh EÚ môžete bez cla a akýchkoľvek kvót dovážať poľnohospodárske produkty. Poškodzuje to slovenských poľnohospodárov, ktorí nemôžu byť [...]

Igor Matovič: Akoby ich jedna mater mala…

21.02.2024

Keď šašo Matovič nevedel, ako ešte viac upútať na seba pozornosť Slovákov, rozhodol sa ísť aj cez mŕtvoly. – Na svojom profile na sociálnej sieti sa pred piatimi dňami pustil do ministerky Šimkovičovej a porovnal ju so zosnulou Martinkou z Turca. No, ako vidieť Igorko sa prerátal a mnohí čitatelia ho za túto aktivitu riadne skritizovali. Avšak najviac sa [...]

horúčava, slnko, leto, teplomer, UV index

Čína zažila rekordný rozdiel teplôt, dve miesta krajiny delilo 90 stupňov Celzia

24.02.2024 06:10

Čína zažila 18. februára 2024 rekordný rozdiel teplôt na svojom území. Od mínus 52,3 stupňa Celzia do plus 38 stupňov Celzia.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Desím sa, že nie sme vydesení, hovorí o stave spoločnosti po dvoch rokoch agresie na Ukrajine komentátor Pravdy

24.02.2024 06:00

Ján Kuciak by nepovedal, že sme prehrali bitku o spravodlivosť. Napriek všetkému, čo sa dnes v spoločnosti deje, hovoria komentátori Pravdy.

Ukrajina, vojna

Ukrajinský veľvyslanec: Putin má choré predstavy. Rusko môže zastaviť len sila

24.02.2024 06:00

"Napriek našim stratám, zničeniu našich miest Ruskom a zabíjaniu civilistov pokračujeme v boji,“ uviedol ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 391859x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu