Založ si blog

Takže ten kto nesúhlasí s dodávkou stíhačiek na UA je rusofil?!

V dnešnej Pravde ma zaujal tento článok „Vojnu eskaluje Putin. Nie dodávky migov“ – jeho autor v úvode napísal „Malo by Slovensko dodať Ukrajine vyradené migy? Išlo by naozaj o eskaláciu konfliktu? A prečo by nemali byť aj dobré úmysly dláždené protiústavnými krokmi?“ – Hneď nato aj odpovedal… zdroj pravda.sk – Prvé, čo ma zarazilo bolo jeho vyjadrenie „A prečo by nemali byť aj dobré úmysly dláždené protiústavnými krokmi?“ – Tak potom zrušme celú ústavu, ak ju treba neustále protiústavne porušovať! A nechajme to na odborníkov, aby pripravili novú ústavu.

Avšak viac som sa pozastavil nad jeho nasledovnými výrokmi  „Z úst rôznych prokremeľských aktérov sa však valí strašenie eskaláciou vojny. Vraj Západ dodávkami zbraní zbytočne dráždi Rusko, ktoré zápasí vo svojej svätej vojne proti nacizmu a satanizmu. Toto nastavenie je však nepochopením Putinovej stratégie a zamieňaním agresora za obeť. Ten, kto tu v prvom rade eskaluje vojnu, je Putin.“ – A ešte to doplnil „Putin síce hrá rolu nepredvídateľného šialenca, no jeho kroky sú viac-menej racionálne. Útok na NATO je preňho červenou čiarou. Ak by totiž myslel tieto vyhrážky vážne, rakety by leteli skôr, ako by dorazili prvé Javeliny v prvej fáze vojny.“ – Žasnem nad týmto názorom autora článku. On nás ide presvedčiť, že žiadna taká hrozba zo strany Putina svetu nehrozí. Samozrejme, veď Putin nie je samovrah, ak by nim bol, tak už dávno by takú hlúposť spravil. Začať jadrovú vojnu by bolo posledné, čo by spravil, vypálenie rakiet s jadrovými hlavicami na ktorúkoľvek z krajín NATO by vyvolalo okamžitú reakciu, čiže na Rusko by dopadali rakety s jadrovými hlavicami z krajín NATO, ktoré ich vlastnia, takže hotová samovražda.

Autor článku napísal ešte aj toto: „Dodávky západných tankov či stíhačiek v tomto ohľade nič nezmenia. A bolo by z našej strany nezodpovedné, ak by sme tieto lacné blafy zhltli aj s navijakom.“ – Tvrdenia tohto pána mi pripadajú tak, ako keby bol pravou rukou Putina a že Putin spraví iba to, čo mu on prikáže. Autorovi článku dávam rečnícku otázku: Mysleli ste si, resp. skutočne ste verili, že Putin na Ukrajinu zaútočí? Myslím si, že tak ako ja, aj väčšina ľudí východného bloku si mysleli, že k tomu nedôjde, a predsa sa to stalo. Takže nikto nevidí do Putinovej hlavy, čo sa mu v nej premelie a preto tvrdiť, že on jadrové zbrane nepoužije, je rovnakým tvrdením, ako to, že Putin na Ukrajinu nikdy nezaútočí.

Páči sa mi aj karikatúra v dnešnej Pravde, a myslím si, že k danej téme má čo povedať…

 Vico 13 13.02.2023
Vico 13 13.02.2023

PS

Vkladám sem link videa v ktorom nejaký odborník hovorí o situácii na Ukrajine… v globále sa dá povedať, že podľa jeho názoru Ukrajina vojnu s Ruskom prehrá, viac vo videu https://www.facebook.com/jana.sykorova.77312/posts/pfbid0xnZNuDqJW8NcsXtc3FEG71VBQg7hf4cEfzJ1qXtp96yBaczEkq2DEjzDYoP63sYBl To, aký názor k jeho vyjadreniam zaujmete, to už nechám na vás milí čitatelia.

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479255x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Autor blogu