Založ si blog

Takže ten kto nesúhlasí s dodávkou stíhačiek na UA je rusofil?!

V dnešnej Pravde ma zaujal tento článok „Vojnu eskaluje Putin. Nie dodávky migov“ – jeho autor v úvode napísal „Malo by Slovensko dodať Ukrajine vyradené migy? Išlo by naozaj o eskaláciu konfliktu? A prečo by nemali byť aj dobré úmysly dláždené protiústavnými krokmi?“ – Hneď nato aj odpovedal… zdroj pravda.sk – Prvé, čo ma zarazilo bolo jeho vyjadrenie „A prečo by nemali byť aj dobré úmysly dláždené protiústavnými krokmi?“ – Tak potom zrušme celú ústavu, ak ju treba neustále protiústavne porušovať! A nechajme to na odborníkov, aby pripravili novú ústavu.

Avšak viac som sa pozastavil nad jeho nasledovnými výrokmi  „Z úst rôznych prokremeľských aktérov sa však valí strašenie eskaláciou vojny. Vraj Západ dodávkami zbraní zbytočne dráždi Rusko, ktoré zápasí vo svojej svätej vojne proti nacizmu a satanizmu. Toto nastavenie je však nepochopením Putinovej stratégie a zamieňaním agresora za obeť. Ten, kto tu v prvom rade eskaluje vojnu, je Putin.“ – A ešte to doplnil „Putin síce hrá rolu nepredvídateľného šialenca, no jeho kroky sú viac-menej racionálne. Útok na NATO je preňho červenou čiarou. Ak by totiž myslel tieto vyhrážky vážne, rakety by leteli skôr, ako by dorazili prvé Javeliny v prvej fáze vojny.“ – Žasnem nad týmto názorom autora článku. On nás ide presvedčiť, že žiadna taká hrozba zo strany Putina svetu nehrozí. Samozrejme, veď Putin nie je samovrah, ak by nim bol, tak už dávno by takú hlúposť spravil. Začať jadrovú vojnu by bolo posledné, čo by spravil, vypálenie rakiet s jadrovými hlavicami na ktorúkoľvek z krajín NATO by vyvolalo okamžitú reakciu, čiže na Rusko by dopadali rakety s jadrovými hlavicami z krajín NATO, ktoré ich vlastnia, takže hotová samovražda.

Autor článku napísal ešte aj toto: „Dodávky západných tankov či stíhačiek v tomto ohľade nič nezmenia. A bolo by z našej strany nezodpovedné, ak by sme tieto lacné blafy zhltli aj s navijakom.“ – Tvrdenia tohto pána mi pripadajú tak, ako keby bol pravou rukou Putina a že Putin spraví iba to, čo mu on prikáže. Autorovi článku dávam rečnícku otázku: Mysleli ste si, resp. skutočne ste verili, že Putin na Ukrajinu zaútočí? Myslím si, že tak ako ja, aj väčšina ľudí východného bloku si mysleli, že k tomu nedôjde, a predsa sa to stalo. Takže nikto nevidí do Putinovej hlavy, čo sa mu v nej premelie a preto tvrdiť, že on jadrové zbrane nepoužije, je rovnakým tvrdením, ako to, že Putin na Ukrajinu nikdy nezaútočí.

Páči sa mi aj karikatúra v dnešnej Pravde, a myslím si, že k danej téme má čo povedať…

 Vico 13 13.02.2023
Vico 13 13.02.2023

PS

Vkladám sem link videa v ktorom nejaký odborník hovorí o situácii na Ukrajine… v globále sa dá povedať, že podľa jeho názoru Ukrajina vojnu s Ruskom prehrá, viac vo videu https://www.facebook.com/jana.sykorova.77312/posts/pfbid0xnZNuDqJW8NcsXtc3FEG71VBQg7hf4cEfzJ1qXtp96yBaczEkq2DEjzDYoP63sYBl To, aký názor k jeho vyjadreniam zaujmete, to už nechám na vás milí čitatelia.

Vyhraj voľby a môžeš všetko?!

28.10.2023

Nová Vláda už v prvých dňoch vládnutia nezostala voličom nič dlžná, hlavne v tom, že čo im sľubovala pred voľbami, tak nato musia rýchlo zabudnúť. Ich sľubovaná veľkorysosť pred parlamentnými voľbami sa vyparila ako ranná rosa. Pri skladaní vlády prezidentka Zuzana Čaputová poverila aj sporné mená. Nová vláda má aj známe mená nových štátnych tajomníkov, [...]

Do Ficovej Vlády odklepli aj kontroverzné mená na nižších miestach!

26.10.2023

Priznám sa, že Ficovi som môj hlas nedal, ale ak by som mu ho chcel dať, tak prvé čo by som urobil by bolo to, žeby som si zistil čo najviac informácii o jeho kandidátoch do NR SR. Po ministerských kreslách sa začali rozdávať aj stoličky na nižších miestach. Už na svojom prvom rokovaní po vymenovaní začala Vláda robiť zmeny. „Menili sa generálni tajomníci [...]

Haló pán Matovič, zmena názvu strany nič nerieši!

25.10.2023

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia, ktorí si dnes v topkách prečítali tento titulok „Nečakaná správa z parlamentu! OĽaNO končí: Strana Matoviča oznámila zásadnú zmenu“, tak si povzdychli, že Matovič konečne končí. Avšak zdroj Necakana-sprava-z-parlamentu–OLaNO-konci uviedol, že hnutie OĽANO a priatelia opäť zmenilo názov. Po novom sa volá [...]

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 294504x
Priemerná čítanosť článkov: 2945x

Autor blogu