Založ si blog

Globálne otepľovanie postupuje míľovými krokmi!

Keď ešte ani terajšie počasie nepresvedčilo niektorých ľudí, že to globálne otepľovanie na našej planéte sa skutočne zhoršuje a napreduje míľovými krokmi, tak takých ľudí už naozaj nič nepresvedčí, že sa to naozaj deje. Dnes bolo tak pekne, že to už vyzeralo ako keby bol prvý jarný deň. Dve hodiny predpoludním som nasadol na bicykel a vyrazil som do rekreačnej oblasti na Bukovci, tam som sa nielenže otužil vo vodnej nádrží, ale ešte som si aj trošku precvičil streľbu z luku a musím povedať, že sa mi celkom dobre vodilo.

V obci Baška som si spravil krátku prestávku na občerstvenie.

To pekné počasie spôsobilo, že aj moja streľba z luku celkom dobre dopadla.

Voda v nádrží mala teplotu cca 3 stupne Celzia, takže som to zbytočne nepreháňal lebo naposledy som sa tam otužoval zhruba pred 3 týždňami, preto som sa zdržal vo vode len necelé 2 minúty.

Ak aj zajtra bude také isté počasie, tak si to zopakujem.

Skutočne ide Hegerovi o to najlepšie pre Slovákov?

24. januára 2023 18:40, Prečítané 378x, Realista1, Dokedy nás chcú politici klamať?!

Heger má 90 poslancov, no presvedčí aj ľudí? (Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil, že sa lídri bývalej koalície dohodli na termíne predčasných volieb).

„Zároveň padla dohoda na pozmeňujúcom návrhu, ktorý bude schválený hneď po prerokovaní v utorok 24. januára, keď sa o zmene ústavného zákona bude rokovať. Dohoda jasne hovorí o tom, že dôjde k zmene Ústavy SR tak, aby uznesením mohlo byť skrátené volebné obdobie,“ tvrdí odvolaný premiér. Hlas však v reakcii uviedol, že navrhne termín predčasných parlamentných volieb na 24. júna. „Niet žiadneho dôvodu nechávať bačovať súčasnú neschopnú vládu až do konca septembra,“ uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Podľa Hegera sa skôr nájde dostatok poslancov na schvaľovanie zákonov pri súčasnej poverenej vláde než pri úradníckej. „Ak by úradnícka vláda nastúpila, musela by si vypýtať súhlas, podporu 76 poslancov. Ak by ju nedostala, nachádzala by sa presne v tom stave ako my,“ uviedol. Zdroj spravy.pravda.sk

Eduard Heger uviedol, že strany majú osem mesiacov na to, aby presvedčili voliča o tom, že vedia vládnuť. Zároveň sa sám vyjadril, že na to však už môže byť neskoro.

Karikatúra Gašparec
K tomu snáď ani nie je potrebný žiadny ďalší komentár, karikaturista to vystihol veľmi presne.
Karikatúra Gašparec
K tomu snáď ani nie je potrebný žiadny ďalší komentár, karikaturista to vystihol veľmi presne.

K čomu je dobré toto Hegerove šaškovanie? Veď všetci poslanci, hlavne koaliční už najmenej pred polrokom vedeli, že skončia „na ulici“-  že tie predčasné voľby prídu resp. musia prísť, ale týmto cirkusom, aký teraz robia, tým iba potvrdzujú tú skutočnosť, že im ide iba o jedinú vec, aby neprišli o svoje pekné poslanecké platy, ktoré za svoje nič nerobenie budú poberať ešte ďalších 8 mesiacov.

Heger je taký zbabelý človek, že ako chlap sa ani nevie otvorene vyjadriť k zásadnej otázke, či odíde z hnutia OĽaNO, alebo nie? Novinárom iba stručne odpovedal „na toto ešte príde čas.“ « Globálne otepľovanie postupuje míľovými krokmi!

Iba debil dokáže vyhodiť plastovú bandasku od motorového oleja v I. ochrannom pásme!

1. mája 2023 13:25, Prečítané 661x, Realista1, Nezaradené

Na internete sa hubári zhruba 3 týždne chvália krásnymi úlovkami smrčkov. Ani ja som nezaháľal a takmer denne som na ne chodil, no dnes som našiel iba málo smrčkov, avšak na odpadky mi jeden kôš nestačil.😠

Najsmutnejšie je, že ešte stále sa nájde debil, ktorý vyhodí 3 litrovú plastovú bandasku (v ktorej bol motorový olej) iba pár desiatok centimetrov od potoka (v I. pásme ochrany), ktorým preteká voda do vodnej nádrže s pitnou vodou pre mesto Košice.👿

Ešte šťastie, že sa konečne uzákonilo zálohovanie plastových fliaš a hliníkových plechoviek, inak by v našich lesoch bolo viac odpadkov ako húb.🥺 (Príroda nám to spočíta všetkým!) Tag: Príroda nám to spočíta všetkým!

Slováci, Fico nám dal typ, ako môžeme bohatnúť a nemusíme ani pracovať

23.02.2024

No povedzte, nie je to skvelý premiér, keď celému národu dal návod, ako si zarobiť pekné peniaze a pritom nikto už nemusí ani chodiť do roboty. Stačí sa zaregistrovať na platforme TradeGPT 500 Force a potom postupovať podľa nasledujúcich pokynov: Použite odkaz, ktorý poskytol Robert Fico. Počkajte na hovor od nášho manažéra, ktorý potvrdí registráciu [...]

Súhlasím s Ficom…

22.02.2024

Treba pokračovať v realizácii zákazu dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Jednostranné zvýhodnenie Ukrajiny má vážne ekonomické vplyvy na SR, osobitne v oblasti poľnohospodárstva. „Predstavte si, že na trh EÚ môžete bez cla a akýchkoľvek kvót dovážať poľnohospodárske produkty. Poškodzuje to slovenských poľnohospodárov, ktorí nemôžu byť [...]

Igor Matovič: Akoby ich jedna mater mala…

21.02.2024

Keď šašo Matovič nevedel, ako ešte viac upútať na seba pozornosť Slovákov, rozhodol sa ísť aj cez mŕtvoly. – Na svojom profile na sociálnej sieti sa pred piatimi dňami pustil do ministerky Šimkovičovej a porovnal ju so zosnulou Martinkou z Turca. No, ako vidieť Igorko sa prerátal a mnohí čitatelia ho za túto aktivitu riadne skritizovali. Avšak najviac sa [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev

Guterres a vyše 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine

24.02.2024 06:41

Generálny tajomník OSN António Guterres a viac ako 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine a okamžite sa stiahlo z jej územia.

horúčava, slnko, leto, teplomer, UV index

Čína zažila rekordný rozdiel teplôt, dve miesta krajiny delilo 90 stupňov Celzia

24.02.2024 06:10

Čína zažila 18. februára 2024 rekordný rozdiel teplôt na svojom území. Od mínus 52,3 stupňa Celzia do plus 38 stupňov Celzia.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Desím sa, že nie sme vydesení, hovorí o stave spoločnosti po dvoch rokoch agresie na Ukrajine komentátor Pravdy

24.02.2024 06:00

Ján Kuciak by nepovedal, že sme prehrali bitku o spravodlivosť. Napriek všetkému, čo sa dnes v spoločnosti deje, hovoria komentátori Pravdy.

Ukrajina, vojna

Ukrajinský veľvyslanec: Putin má choré predstavy. Rusko môže zastaviť len sila

24.02.2024 06:00

"Napriek našim stratám, zničeniu našich miest Ruskom a zabíjaniu civilistov pokračujeme v boji,“ uviedol ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 391875x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu