Vážení novinári, verte, že už čoskoro nastane doba, že slovo „vraj“ nebudete používať!

Škrabálkovia, naozaj si myslite, že do útoku vraj zostávajú dni? Moskva pohrozila Ukrajine a Západu „zničujúcou odvetou“ za Kerčský most…

„Rusko bude reagovať „zničujúcim odvetným úderom“ v prípade, že Ukrajina s podporou Západu zaútočí na Kerčský most alebo anektovaný Krymský polostrov, varovala v piatok hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, informuje agentúra Reuters.“ Zdroj spravy.pravda.sk-mostZatiaľ som sa sekol iba jedným mojim blogom (bolo to na začiatku Putinovej anexie na Ukrajinu), keď som Putinovi dával 72 hodín, že bude na neho spáchaný atentát jeho vlastnými ľuďmi, čiže Rusmi… k tomu dodávam, že moja predpoveď nevyšla len preto, že atentátnici, ktorí pripravovali na Putina atentát, tak svoju prípravu na atentát museli predčasne ukončiť lebo našiel sa Judáš, ktorý ich udal…

PS

Vážení a milí čitatelia, mnohí z vás budú určite prekvapení z toho čo bude teraz nasledovať, ale som citlivý človek a nepáči sa mi, keď si niektorí čitatelia v debate pod mojimi článkami naplno otvoria ústa a titulujú moju osobu škaredými poznámkami, a pritom všetkom o mojom živote takmer nič nevedia, – preto som sa rozhodol, že tu pod mojimi článkami budem publikovať príbehy z mojej knihy (autobiografie), ktorú som nazval Keď zatneš slovom…

Keď zatneš slovom…
© Ladislav Serenča, 2007
© cover Ľubomír Lehotský, 2007 Vydalo:
Vydanie prvé, 2007
ISBN ……

Pokračujem s ďalšími príbehmi z môjho rukopisu

Sánkovačka na Debre
Počas zimných mesiacov, kým nebolo snehu, sme sa my deti chodievali šmýkať na zamrznutú vodu, ktorá ostala po jesenných lejakoch na niektorom z blízkych družstevných polí alebo na lúkach a pastviskách. Už v jeseni som sa preto nevedel dočkať zimy. Moja nedočkavosť sa mi raz vypomstila poriadnou kúpačkou: ľad sa podo mnou preboril, a hoci som vo vode zotrval iba zopár sekúnd, oblečenie na mne veru poriadne primrzlo, kým som prešiel vyše kilometrovú cestu domov.
Najčastejšie sme chodili na kopec Debra pod cintorínom. Vlastné sánky sme nemali. Nuž sme si – po neustálom a márnom drankaní, aby nás brali na sánky starší kamaráti – šmýkaním z kopca urobili ľadovú kĺzačku, na ktorej nebola núdza ani o krkolomné kúsky.
Až po dlhšom čase (pretože medzi naším otcom a jeho mamou roky panoval chlad) sa mi predsa len podarilo dostať sa na babkinu povalu a objaviť tam nízke a kratučké sane oceľovej konštrukcie. Mali priskrutkovanú hladko ohobľovanú dosku, ktorá svojím tvarom na prvý pohľad pripomínala spodnú časť klasickej gitary alebo huslí. Kúsky, aké som predvádzal na týchto sánkach a poležiačky… nech si ma všimne tréner pretekárov na bobových dráhach, vari by ma aj zaradil do mančaftu!

Pokračovanie nabudúce

Žena je dirigentkou ľudstva

14.06.2026

Pokračovanie po 1. časti uloženej na blogovisku 13.6.2026 8 Adama na záchod, hneď po skončení tretej poviedky, aby im tam veľmi ochotne a s blaženým pocitom vyšiel v ústrety. Pôžitok, (aký nikdy predtým nepoznal) ho tak rozrušil, že v posteli nevedel zaspať a svoje sebaukájanie veľmi ochotne zdupľoval. So zavretými očami fantazíroval o tom, ako jemne a [...]

Žena je dirigentkou ľudstva

13.06.2026

Svoju polročnú dcérku hodila o zem… Alžbeta sa správala ako zmyslov zbavená…Príbeh je o potomkovi splodenom za železnou oponou… o tom ako ho nemal kto poučiť o nástrahách, aké ho môžu postretnúť počas dospievania…Milá čitateľka, milý čitateľ, touto knihou Ti chcem priblížiť milostné zážitky Adama a jeho peripetie a nástrahy s akými sa stretával. Môžeš [...]

Odhodené injekčné striekačky sa povaľujú už všade!!!

12.06.2026

Odhodené injekčné striekačky povaľujúce sa už aj na pieskoviskách ihrísk pred materskými škôlkami! Hneď v úvode blogu je nutné povedať, že v médiách v posledných dňoch rezonujú správy o matke Lenke o ktorej mnohí ľudia tvrdia, že jej deti priniesli do materskej škôlky striekačky a že nimi dopichali niekoľko deti v škôlke.. [...]

iran

ONLINE: USA a Irán dosiahli dohodu, podpíšu ju v piatok vo Švajčiarsku

15.06.2026 06:30

Od začiatku konfliktu na Blízkom východe uplynulo 107 dní

Politická debata, Peter Pčolinský

Pčolinský v Politickej debate: Tragédiou je, že lídri majú neuveriteľné ego. Matovič je zákerný človek, ak aj nebude sedieť vo vláde, bude robiť zle v parlamente

15.06.2026 06:00

Situácia na Slovensku je taká, že keby som nemal vlastnú politickú stranu, tak neviem, koho by som volil, hovorí Peter Pčolinský.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 1060130x
Priemerná čítanosť článkov: 2644x

Autor blogu