Založ si blog

Čaputová podporila zbierku na muníciu

Musím uznať, že je to z jej strany pekné gesto, no zároveň som na pochybách, či takto nespravila skôr preto, aby sa pred Západom ešte viac zviditeľnila. Neviem, či sa pochválila tým, že do tej zbierky prispela aj ona zo svojho platu desiatkami resp. státisícmi eur? Podľa mňa by to bol z jej strany podstatne lepší vzor pre Slovákov a zároveň výzva aby do tejto zbierky prispievali svojimi ťažko zarobenými eurami. (Prakticky si treba priznať aj to, že v skutočnosti by to aj tak nezaplatila zo svojho vrecka lebo na tieto veci má fondy z našich daní).

Slováci v občianskej zbierke na podporu českej delostreleckej iniciatívy vyzbierali len za pár dní už vyše 2,1 milióna eur. Kampaň nesie názov Munícia pre Ukrajinu – „Keď nie vláda, posielame my. Peniaze stále raketovo pribúdajú. Slováci z vlastných peňazí už teraz dali na nákup munície viac ako Slovinsko a Island zo svojho štátneho rozpočtu. Občiansku zbierku podporuje aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.“

Ukrajinskí vojaci priamo z bojovej línie poďakovali Slovákom za peniaze na muníciu. „Bratia Slováci, ako viete, česká vláda začala prednedávnom zbierať financie na nákup munície. Túto iniciatívu podporilo dvadsať európskych krajín, ale nie vláda Slovenska,“ hovorí jeden z trojice bojovníkov. „Na druhej strane, Slováci spustili vlastnú zbierku na podporu tejto iniciatívy. Je to veľmi veľká podpora pre našu krajinu. Ďakujeme vám veľmi pekne, bratia Slováci. Spoločne k víťazstvu,“ odkázal vojak vo videu, ktoré zverejnil fotoreportér Marcel Rebro.

Zbierka na stránke municiapreukra­jinu.sk začala v utorok (16.4.) Prvý míľnik, ktorý si určili vo výške 250-tisíc eur prekonali za trinásť hodín. Štvrtý deň od spustenia je na nej už vyše 2,1 milióna eur.

Kampaň podporilo viacero verejne známych osobností a Čaputová napísala „Podporujem túto iniciatívu, pretože je to správna vec. Naše príspevky do tejto iniciatívy sú vyjadrením solidarity a pomoci obetiam nevyprovokovanej agresie.“ Zdroj spravy.pravda.sk

Môj názor na túto zbierku

Tisíce Slovákov sú frustrovaní z vojny, ale z ich strany by bolo aktívnejšie, ak by namiesto finančnej zbierky pre Ukrajinu šli každodenne do ulíc a demonštrovali by tam za urýchlené ukončenie vojny na Ukrajine. Lenže väčšina Slovákov je taká zbabelá, že namiesto toho sa iba falošne prezentuje finančnou zbierkou pred celým svetom…Lenže vojna sa mečom nevyhráva!  Ak by Slováci ukázali svetu svoju nespokojnosť s Putinovou vojnou verejnými protestmi, tak nepochybujem o tom, že v takom prípade by sa k nám pridali svojimi protestmi aj mnohí občania v susedných krajinách.

Viem, že k Orbanovej politike (v jeho krajine) majú výhrady niektorí Slováci, ale myslím si, že jeho výroky k vojne na Ukrajine sa javia dosť presvedčivé k tomu, aby sa jeho protivníci vážne zamysleli nad tým či tie jeho názory sú naozaj také zle ako si to myslia oni.

Maďarský premiér Viktor Orbán povedal: „Pokiaľ bude mať Maďarsko národnú vládu, nepodporí žiadnu zo strán rusko-ukrajinskej vojny.“ (Bolo to na oficiálnom otvorení kampane vládnucej aliancie Fidesz-KDNP pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu v piatok v Budapešti). „Keby nebolo Fideszu a KDNP, keby vláda nebola v rukách národných síl, Maďarsko by už bolo po krk vo vojne,“ vyhlásil Orbán. Provojnové vlády, bruselskí byrokrati a sieť amerického finančníka Georgea Sorosa podľa neho posielajú milióny dolárov maďarskej „provojnovej ľavici“, ktorá namiesto vlády zasadzujúcej sa za mier chce „bábkovú provojnovú vládu kontrolovanú Bruselom a Washingtonom“.

Orbán, slovne zaútočil aj na orgány v Bruseli, ktoré si podľa neho nezaslúžia ďalšiu šancu a je potrebná zmena. To sa však podľa neho nestane samé od seba. Zdroj spravy.pravda.sk

PS

Včera som pod jedným blogom v debate o vojne na Ukrajine napísal tento príspevok: „Rusko – RF je jedna hnusná, odporná a nekonečne nenažraná krajina preto, že ulúpila všetko vo svojom okolí, ale neverím, že Putina zastaví nekonečné vyzbrojovanie Ukrajiny. Treba to riešiť mierovou cestou.“ – Neviem čo sa administrátorovi na mojom príspevku nepáčilo, no príliš dlho sa tam neohrial. Mečom sa vojna nevyhráva!

Pri Putinovom raketovom útoku Európa nemá šancu ubrániť sa!

25.05.2024

Takto sa vyjadril bývalý generál Sir Richard Barrons. Ak sa Vladimir Putin rozhodne spustiť raketový útok na Európu, možnosti obrany budú slabé. Expert nevidí žiadnu možnosť obrany… Kladiem si otázku – k čomu je dobré takéto kadenie do vlastného hniezda? Veď to nemá žiadnu logiku, pred Putinom takto zhadzovať obranyschopnosť vlastnej krajiny. To ako keby Veľká [...]

Je ešte nejaký človek, ktorý verí, že Juraj Cintula nechcel Fica zastreliť?

23.05.2024

Z výpovedí Juraja Cintulu uzrela svetlo sveta informácia, že pre Fica mal pripravené dva zásobníky a knihu s venovaním… „Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky“ – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk No mňa najviac zaujalo nasledovné vyjadrenie Juraja Cintulu: [...]

A už je to tu, z „vraha“ spravia nepríčetného a doživotie mu hroziť nebude!

20.05.2024

Nadobúdam presvedčenie, že v mojich blogoch nie nadarmo poukazujem nato, že čím väčší zločin spraví grázel (pre ktorého neexistujú žiadne zábrany) – tak orgány v trestnom konaní resp. poniektorí tajní agenti majú o to väčšiu a vehementnejšiu snahu sprostiť tohto grázla z akejkoľvek viny! Netušíte o čom hovorím? No predsa o tom, že existuje možnosť, že [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 479380x
Priemerná čítanosť článkov: 2755x

Autor blogu