Založ si blog

Ani 573 dní vojny nepresvedčili Zelenskýho, že Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá

Už je najvyšší čas, aby sa predstavitelia USA, NATO a európskej únie vážne zamysleli nad tým, či je rozumné zásobovať ukrajinské vojská ďalšou muníciou a vojenskou technikou?! Či naozaj má význam posielať namyslenému Zelenskýmu ďalšie a ďalšie miliardy dolárov?

Veď ten človek je už tak zaslepený svojim víťazstvom, že napriek tomu, že ráta s tým, že tá vojna ešte min. jeden rok potrvá, tak svoju armádu riadi rovnako, ako to robil Hitler v 2. svetovej vojne. Ten aj keď videl, že jeho koniec sa blíži, že Nemecko bude musieť kapitulovať, napriek tomu vyháňal na front ďalšie a ďalšie tisíce svojich vojakov. Ukrajinský prezident robí teraz to isté so svojim obetavým národom.

Zelenskyj mi pripadá ako malý chlapec hrajúci sa na obrovskom stole s tisíckami hračiek predstavujúcich vojenskú techniku, ktorú tvoria tanky, delá, raketomety, ponorky, bombardéry, bojové stíhačky a hlavne systémy protivzdušnej obrany akými sú napr. S-300 a jemu podobné. A toto celé obsluhuje státisíce jemu oddaných „cínových“ vojakov.

Každý večer pred spaním si prezident spočíta koľko vojakov mu padlo, aby na najbližšie dni mohol znovu vydať ďalšie nariadenie na mobilizáciu svojich občanov. – A takto bude dopĺňať ďalších a ďalších „cínových“ vojakov, ktorými bude nahrádzať tých padlých.

Vojna sa len zbytočne predlžuje, denne v nej zomierajú tisíce nevinných ľudí, nadobúdam presvedčenie, že západné zbrane, ktoré budú naďalej smerovať na Ukrajinu, že ten priebeh vojny aj tak nezmenia.

Európska únia a Spojené štáty by mali urýchlene využiť svoj vplyv na uzavretie kompromisnej mierovej dohody medzi Ruskom a Ukrajinou.

Slováci, Fico nám dal typ, ako môžeme bohatnúť a nemusíme ani pracovať

23.02.2024

No povedzte, nie je to skvelý premiér, keď celému národu dal návod, ako si zarobiť pekné peniaze a pritom nikto už nemusí ani chodiť do roboty. Stačí sa zaregistrovať na platforme TradeGPT 500 Force a potom postupovať podľa nasledujúcich pokynov: Použite odkaz, ktorý poskytol Robert Fico. Počkajte na hovor od nášho manažéra, ktorý potvrdí registráciu [...]

Súhlasím s Ficom…

22.02.2024

Treba pokračovať v realizácii zákazu dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Jednostranné zvýhodnenie Ukrajiny má vážne ekonomické vplyvy na SR, osobitne v oblasti poľnohospodárstva. „Predstavte si, že na trh EÚ môžete bez cla a akýchkoľvek kvót dovážať poľnohospodárske produkty. Poškodzuje to slovenských poľnohospodárov, ktorí nemôžu byť [...]

Igor Matovič: Akoby ich jedna mater mala…

21.02.2024

Keď šašo Matovič nevedel, ako ešte viac upútať na seba pozornosť Slovákov, rozhodol sa ísť aj cez mŕtvoly. – Na svojom profile na sociálnej sieti sa pred piatimi dňami pustil do ministerky Šimkovičovej a porovnal ju so zosnulou Martinkou z Turca. No, ako vidieť Igorko sa prerátal a mnohí čitatelia ho za túto aktivitu riadne skritizovali. Avšak najviac sa [...]

horúčava, slnko, leto, teplomer, UV index

Čína zažila rekordný rozdiel teplôt, dve miesta krajiny delilo 90 stupňov Celzia

24.02.2024 06:10

Čína zažila 18. februára 2024 rekordný rozdiel teplôt na svojom území. Od mínus 52,3 stupňa Celzia do plus 38 stupňov Celzia.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Desím sa, že nie sme vydesení, hovorí o stave spoločnosti po dvoch rokoch agresie na Ukrajine komentátor Pravdy

24.02.2024 06:00

Ján Kuciak by nepovedal, že sme prehrali bitku o spravodlivosť. Napriek všetkému, čo sa dnes v spoločnosti deje, hovoria komentátori Pravdy.

Ukrajina, vojna

Ukrajinský veľvyslanec: Putin má choré predstavy. Rusko môže zastaviť len sila

24.02.2024 06:00

"Napriek našim stratám, zničeniu našich miest Ruskom a zabíjaniu civilistov pokračujeme v boji,“ uviedol ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 391855x
Priemerná čítanosť článkov: 2819x

Autor blogu