Založ si blog

Vedcom nestačilo čo napáchal Covid 19 počas 3 rokov

Teraz nás vedci varujú pred hrozbou, ktorá môže preskočiť zo psov na ľudí a vyvolať ďalšiu pandémiu. Paradoxom je, že práve vedcami bolo niekoľko psov zámerne infikovaných kmeňom H3N2 v laboratóriu a u všetkých sa zistilo, že trpia viacerými príznakmi.

Verzia vtáčej chrípky s názvom H3N2 bola prvýkrát infikovaná u psov okolo roku 2006. Odvtedy sa u psov etablovala a vyvinula sa do formy prispôsobenej cicavcom. Vedci sa však už dlho obávajú, že ak by sa vírus dokázal etablovať medzi cicavcami, mohol by sa premeniť na kmeň, ktorý môže prejsť z cicavca na cicavca vrátane ľudí. „Naše výsledky ukázali, že psy môžu slúžiť ako medzičlánky na adaptáciu vírusov vtáčej chrípky na ľudí,“ píše sa v článku zverejnenom v časopise eLife.

„Ľudia nemajú imunitu voči chrípkovým vírusom z rodiny H3, varovali autori štúdie s tým, že protilátky z už existujúcich chrípkových injekcií a chrípkových kmeňov by proti psej chrípke nefungovali.“ Zdroj Vedci-varuju-pred-hrozbou–ktora-moze-preskocit-zo-psov-na-ludi–Ma-potencial-vyvolat-dalsiu-pandemiu

Čínski vedci to uzavreli nasledovne  „Nepretržitý dohľad koordinovaný s hodnotením rizika vírusov psej chrípky je nevyhnutný.“

Osobne proti psom nič nemám, opak je pravdou, od malička som túžil mať vlastného psa a keď som mal 15 rokov, tak mi náš lesník za moje brigádovanie v lese daroval osem mesačného psíka. Keď som ho doviedol domov moja teta – mamina najstaršia sestra – povedala, že už len pes nám chýba v dome! Nestačí, že sa musím starať o vás štyroch, tak ešte mi privedieš na krk aj psa! (Mal som resp. ešte mám 3 bratov – teta sa o nás starala po smrti našich rodičov). Teta povedala, aby som ho niekomu predal alebo daroval. Tak som ho odviedol takmer na koniec obce k jedným starkým, ktorí vlastného psa nemali, podarilo sa mi ich presvedčiť aby si ho nechali, oni na oplátku, aby to nebolo úplne zadarmo, tak mi za neho dali 5 Kčs. Keď sa ma bratia spýtali kde je pes, tak som im popravde povedal ako som sa ho „zbavil“. Všetci traja sa začali rehotať, že som ho tak lacno predal, vôbec nepochopili, že ak by som k tomu nebol nútený, tak ho nikdy nikomu nepredám.

Ale keď teraz vidím ako sa niektorí psičkári správajú k svojim štvornohým miláčikom, že s nimi vylihujú v posteli a dokonca sa ešte nimi nechávajú aj olizovať, tak toto je už naozaj choré!!!

Veď venčiaci pes oňucháva a olizuje všetko čo mu príde do cesty vrátane exkrementov. Chce mi niekto tvrdiť, že takýmto spôsobom sa nemôže šíriť nákaza?!

PS

Pred 34 rokmi ma moje dcéry (vtedy 6 a 7 ročné) svojim mrnčaním dotlačili k tomu, že som im kúpil psa. Moja zásada bola, že pes do bytu nepatrí, ale dokázal som im odolávať iba 4 roky. Bola to dvojmesačná fenka stredného pudlika. Po štyroch rokoch ma dcéry opäť presvedčili, aby sme si z jej vrhu jedno šteňa nechali. Takže už sme mali dvoch psov. Po 13 rokoch v priebehu 5 mesiacov nám obe uhynuli. Krátko nato našla mladšia dcéra túlavého psa (asi polročné šteňa labradora) – rozvešala po meste oznamy, že našla psa, ale nikto sa neprihlásil tak si ho nechala, ale keď sa jej malo narodiť dieťa, tak nás rodičov poprosila, či by sme si Lunu nezobrali do opatery aspoň na 2-3 roky… odvtedy žila u nás do svojich 14 rokov, ale mala nádor a veterinár nám poradil, že bude lepšie ju utratiť ako keby sa mala ešte viac trápiť.

Týmto príbehom chcem povedať iba toľko, že napriek tomu, že všetci sme mali radi našich psov, tak nikto z nás sa nenechával olizovať žiadnym z nich a ani žiaden z nich nespával s nami v posteli.

Takže NATO sa pripravuje na pozemný konflikt s Ruskom

05.06.2024

Všetko nasvedčuje, že armádnym generálom NATO sa zachcelo bojovať, to, že týmto svet vtiahnu do 3. svetovej vojny, ich asi príliš netrápi, vyhovárajú sa na možný útok z Moskvy. „NATO plánuje niekoľko „pozemných koridorov“ na rýchly presun amerických jednotiek a tankov do predných línií v prípade veľkej európskej pozemnej vojny s Ruskom,“ zdroj [...]

Skutočne je NATO našou istotou?!

02.06.2024

Všetko nasvedčuje, že kým sa nič nedeje, že na obzore nie je nikto, kto by chcel našu krajinu ohroziť, tak všetci nás ubezpečujú, že môžeme byť radi, že sme v NATO. Ale akonáhle sa začne riešiť či sú štáty NATO schopné v prípade veľkého ruského útoku na Európu poskytnúť dostatočnú ochranu, tak realita je taká, že „táto ochrana je menej než [...]

Hlúpy otec, riskoval život svojho 6 ročného syna!

31.05.2024

Živo si viem predstaviť akoby sa nielen slovenské, ale aj svetové médiá predbiehali informáciami o tom k akému nešťastiu došlo na Slovensku pred Pellegriniho domom, keď člen bezpečnostných zložiek novozvoleného prezidenta včera krátko po 16. hodine zastrelil 6 ročného chlapca, ktorý s kuklou na hlave držal atrapu pištole namierenú na nehnuteľnosť, v [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 505344x
Priemerná čítanosť článkov: 2792x

Autor blogu