Založ si blog

Pán Matovič, komu ste tým 200 eurovým bonusom na dieťa pomohli?!

Jeden horlivý novinár vyčíslil o koľko viac peňazí budú musieť rodičia vysoliť za obed svojim deťom prvého stupňa základnej školy až do veku 11 rokov, poplatok sa zvýšil z 1,15 eura na sumu 1,90 eura a ich starším spolužiakom na druhom stupni sa zvýšil z 1,23 eura na 2,10 eura. „Okrem toho sa zvýšili poplatky za pobyt dieťaťa v školskom klube detí z 11 na 15 eur mesačne. Rodičia zároveň zaplatia príspevok za pobyt ich dieťaťa v škôlke 40 eur namiesto súčasných 20 eur,“ toto tvrdí hovorca mesta Košice Dušan Tokarčík. (Toto sa týka aj rodičov škôlkarov, takže takto si rodičia košického škôlkara priplatia mesačne vyše 19,5 eura). Zdroj Matovičov bonus v praxi?

Pri čítaní článku som sa pozastavil nad príčinami kvôli ktorým tie ceny museli takto stúpnuť. V článku je uvedené, že príčinou zvýšenia cien obedov sú košickí mestskí poslanci, ktorí vyššie ceny obedov odsúhlasili. Teoretický by sa dalo povedať, že poslanci iné východisko ani nemali lebo ceny tovarov, plynu, elektriny, pohonných hmôt, služieb a mnohých ďalších veci išli takisto hore a mestská pokladňa nie je bezodná… avšak novinár k tomu správne poznamenal, že praktický takto rodičom peniaze do jedného vrecka prišli, ale zároveň im tie peniaze hneď z druhého vrecka odišli. Preto sa nemožno čudovať ľuďom, ktorí vyčítajú Matovičovi jeho 200 eurový balíček, že týmto balíčkom rodičom s malými deťmi takmer vôbec nepomohol.

Ale najviac ma zaujalo nasledujúce vyjadrenie hovorcu košického mestského zastupiteľstva „Len samotný takzvaný Matovičov bonus znamená pre mesto Košice výpadok v rozpočte na úrovni 25 miliónov eur. Mesto kvôli tomu musí drasticky šetriť a prijímať úsporné opatrenia,“ tvrdí Tokarčík.“ – Samozrejme s mnohými vecami, ktoré autor článku vyčíslil nemôžem nesúhlasiť lebo sú pravdivé, ale takto verejne kladiem otázku: Košičanov netrápi to, že od čias tzv. komunizmu (v bývalom režime) sa v byrokratickom sektore takmer nič nezmenilo?! V úradoch máme ešte stále príliš veľa zbytočných ľudí – a treba podotknúť s peknými mzdami… Takže, ak by sa ich počet znížil aspoň o 1/3 už by to bol pekný prínos do štátnej kasy. (Je mnoho odvetví v ktorých chýbajú pracovné sily, a v nich by sa tí byrokrati mohli uplatniť, lenže prečo by to robili (no nie?!) – keď za 8 hodinové nič nerobenie poberajú mzdy o ktorých sa bežným ľuďom môže iba snívať, a pritom tí tzv. obyčajní ľudia pracujú v odvetviach bez ktorých by sme asi ťažko prežili resp. prežívali.

Ďalšia vec na ktorú už dlhé roky poukazujem sú bilbordy. Ani jeden z byrokratov na vyššom poste si neplatí reklamy na bilbordoch z vlastného vrecka a silne pochybujem o tom, že nato si našiel sponzorov, a pokiaľ áno, tak tí sponzori mu svoje peniaze na bilbordy určite nedajú resp. nedali len pre jeho „pekné modré oči“, myslím si, že za tým je potrebné hľadať protislužbu zo strany byrokrata voči sponzorovi… čiže ja tebe, ty mne!!!

PS

Včera popoludní som sa na vlastné oči mohol presvedčiť o tom ako sa v horách dokáže zmeniť počasie doslova „z minúty na minútu“, keď mi bolo treba prejsť ku Kojšovej holi posledné cca 2 kilometre, zrazu sa dovalila veľká černota a začalo husto snežiť – o 20 minút, keď som došiel na vrchol Kojšovky mračná sa už začali vytrácať a o pár sekúnd sa už ukázalo aj slniečko.

DODATOK

Predpoludním som tu vložil fotografie z mojej včerajšej lyžiarskej túry na Kojšovú hoľu – zmienil som sa o tom ako neskutočne a za aký veľmi krátky čas sa tam zmenilo počasie. No dnes v porovnaní so včerajškom to bolo 100 krát horšie, dôkaz nasledujúce video:

MAH01476 – YouTube

Na videu môžete vidieť ako sa na Kojšovej holi dnes popoludní všetci čerti ženili. (3.2.2023 o 14:20). Po celý čas, keď som išiel na bežkách zo Zlatej Idky hore na Kojšovku, tak vôbec nefúkal vietor, keď som bol už pred cieľom asi 150 metrov vtedy sa zdvihol vietor – a ako tam vystrájal to sa ani nedá normálne opísať… a pritom meteorológovia nás varujú, že zajtra má byť ešte silnejší vietor, takže ak má niekto na zajtra naplánovanú túru na Kojšovku, mal by si rozmyslieť, či sa tam v takom počasí oplatí ísť.

Vynútený sľub

12.05.2023

Adamovej usilovnej dominancii Alžbeta spočiatku celkom obstojne odolávala výhovorkou: „Ešte stále som panna, po sexuálnej stránke nemám s mužmi žiadnu skúsenosť.“ Adama jej výhovorky ešte viac podnietili k vyššej iniciatíve. Konečne po dlhých rokoch – vlastného trýznenia – mal pri sebe pannu po akej tak vrúcne túžil…, pri jej nepoddajnosti a [...]

Fico prerazil dno!

10.05.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vyjadrila, že využije všetky právne prostriedky v súvislosti s vyjadreniami Roberta Fica, ktoré ju spájajú s finančníkom Georgom Sorosom či americkou ambasádou. (Avizovala to na sociálnej sieti). „Dnes Robert Fico opäť šíril klamstvá o americkej agentke, Sorosovej vláde, konzultáciách s americkou ambasádou. Zhruba v tom istom čase som mala [...]

Hegerov výrok o Matovičovi

09.05.2023

Konečne po troch rokoch už aj Hegerovi došlo, že ľuďom nemožno dôverovať, obzvlášť takým, ktorí ich dokážu peknými rečičkami vlákať pod svoje krídla pri zakladaní politickej strany. Keď sa Matovič v roku 2020 rozhodol spraviť protest pred Počiatkovou vilou v Cannes -vtedy bol jeho pravou rukou Eduárd Heger. youtube.com/watch? Matovič [...]

lukašenko

Lukašenko: Pridajte sa k Moskve a Minsku, jadrové zbrane budú pre všetkých

28.05.2023 21:15

Minsk a Moskva tento týždeň podpísali dokumenty týkajúce sa rozmiestnenia ruských jadrových zbraní v Bielorusku.

Taliansko, Benátky kanál

Záhada v Benátkach: Canal Grande sa sfarbil dozelena

28.05.2023 18:20

Polícia vyšetruje príčinu. K akcii sa neprihlásilo žiadne environmentálne hnutie.

Mikloško

Majerský: Kandidátku KDH posilní do volieb uznávaná celebrita

28.05.2023 17:59

Šéf strany Milan Majerský v nedeľu ohlásil posilu KDH do volieb. Novým menom má byť politický veterán František Mikloško.

prigožin, vagnerovci

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal štátnym médiám o ňom informovať

28.05.2023 17:30

Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.

Realista1

Keď vidím nedostatky, poukážem na ne, hoci si veľmi dobre uvedomujem, že hlavou múr nikdy neprebijem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 123471x
Priemerná čítanosť článkov: 2129x

Autor blogu