Po vpáde Ruska na ukrajinské územie 24. 2. 2022 som tvrdil, že Putin bude zato pykať a neprekvapí ma, keď za toto bude na neho spáchaný atentát. Lenže už pár dní po začiatku vojny na Ukrajine som hovoril (a aj som o tom napísal zopár blogov), že Západ čiže NATO a USA robili všetko preto, aby sa Putin rozhodol zaútočiť na Ukrajinu. – Západ ho k tomu doslova vyprovokoval – počínajúc rokom 2014.
Teraz miesto toho, aby sa USA a NATO snažili viesť rokovania k ukončeniu vojny na Ukrajine, tak Zelenskému dodáva Západ ešte viac modernejších a výkonnejších striel, ako tomu bolo doposiaľ, aby týmito strelami mohla ukrajinská armáda napádať aj oblasti, ktoré spadajú pod ruskú federáciu. Takže čím ďalej, tým viac to medzi Ruskom a Západom vrie.
Možno sa Putinovi čudovať, že hrozí výrobou striel, ktoré unesú aj jadrové hlavice?!
Ruský prezident v nedeľu pohrozil obnovením výroby striel stredného doletu schopných niesť jadrové zbrane, ak Spojené štáty potvrdia svoj zámer rozmiestniť svoje rakety v Nemecku alebo inde v Európe. – „Ak Spojené štáty takéto plány uskutočnia, budeme to považovať za ukončenie jednostranného moratória, ktoré bolo predtým prijaté na rozmiestnenie úderných kapacít stredného a krátkeho dosahu,“ toto povedal Putin počas prehliadky ruských námorných síl v Petrohrade. K tomu ešte dodal, že v súčasnosti je v Rusku „vývoj viacerých takýchto systémov v záverečnej fáze“. „Pri ich rozmiestňovaní prijmeme zrkadlové opatrenia, pričom zohľadníme kroky USA, ich satelitov v Európe a v iných regiónoch sveta,“ – varoval ruský prezident. Zdroj Putin-hrozi-vyrobou-striel-s-jadrov.-hlavic. – Zmluvu o likvidácii striel stredného a krátkeho doletu, ktorú USA a Sovietsky zväz podpísali v roku 1987 – od tejto zmluvy v roku 2019 Washington a Moskva odstúpili – vzájomne sa obviňovali z jej porušovania, – pritom Rusko vyhlásilo, že neobnoví výrobu takýchto rakiet, pokiaľ Spojené štáty nerozmiestnia svoje rakety v zahraničí.
„Nemecko a Spojené štáty v júli oznámili dohodu o umiestnení amerických riadených striel typu Tomahawk a ďalších zbraní dlhého dosahu na území Nemecka od roku 2026. Putin na danú dohodu reagoval, že „dôležité ruské administratívne a vojenské objekty“ by sa nachádzali v dosahu takýchto rakiet, ktoré „by v budúcnosti mohli byť vybavené jadrovými hlavicami“. – Vážení čitatelia, nepripomína vám táto situácia udalosti studenej vojny spojené s rozmiestnením amerických rakiet stredného doletu Pershing v Európe?…