Ukrajina je veľmi požadovačná

19. apríla 2024, Realista1, Nezaradené

My Slováci sme tak mierumilovný a tolerantný národ, že nás zneužívajú nielen naši politici, ale ešte si nechávame s prepáčením srať na hlavu aj europarlamentom a Spojenými štátmi americkými. Čokoľvek nám nadiktujú – hlavne vláde a parlamentu, tak sa im vo všetkom snažia vyhovieť, a to aj napriek tomu, že vo voľbách resp. pred voľbami nám sľubovali niečo iné.

Nemám nič proti tomu, ak sa občania rozhodnú spraviť dobrovoľnú zbierku pre pomoc Ukrajine, ale s takouto požiadavkou príde zakaždým nejaký politik – väčšinou inej krajiny – a Slováci sa nad tým ani nepozastavia, či to nie je iba to, aby sa svojou iniciatívou viac blysol v očiach poslancov europarlamentu a hlavne amerického prezidenta. (Najsmutnejšie na tom je, že ešte ani nevedia na aký konkrétny účel budú tie peniaze použité).

Poliaci si nenechajú brnkať na nervy Bruselom ani politikou USA, keď vidia, že Ukrajina je až príliš požadovačná, tak ich poľnohospodári bránia ukrajinským kamiónom v odchode z Poľska blokádou viacerých hraničných priechodov. Takto naďalej protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

Všetci vieme, že Slovensko za väčšinou krajín EÚ výrazne zaostáva. Média nás strašia informáciami, že to môže znamenať aj to, že nebude na dôchodky. Na strane druhej máme tak neschopných politikov, že nevedia využiť miliardy z eurofondov ako napr. na výstavbu novej nemocnice v Bratislave. Jedinú vec, ktorú vedia spraviť, že nám zvýšia dane!

Výstižne to nakreslil aj karikaturista v tejto karikatúre

Gašparec 19.04.2024