Vyzerá to tak, že gratulovať Putinovi nie je na škodu!

20. októbra 2023, Realista1, Nezaradené

Pred 5 dňami som napísal nasledujúci blog Srbský tréner gratuloval Putinovi k narodeninám a do 20 minút bol bez práce. (Blog som chcel vložiť na tento blog realista, ale nedarilo sa mi naň prihlásiť lebo som zabudol heslo a prihlásiť sa mi darilo iba na môj najstarší blog filozof 52). Takže dodatočne dávam tento blog aj sem: Futsalový tréner Vladmir Jovanovič na sociálnych sieťach uverejnil narodeninové prianie pre ruského prezidenta Vladimíra Putina a poriadne si tým zavaril. Vzhľadom na obsah gratulácie poriadne šokoval svoj estónsky klub, ktorý Srba okamžite vyhodil.

„Nech žiješ dlho. Srbi a Rusi sú navždy bratia,“ prial na svojom facebookovom profile Vladimir Jovanovič ešte ako tréner Viimsi Smsraha. Gratulácia k 71. narodeninám ruskej hlavy štátu sa ale jeho estónskemu klubu vôbec nepozdávala.

Po 20 minútach s okamžitou platnosťou Jovanoviča vyhodili. A to aj napriek tomu, že šlo o predvečer novej sezóny.

„Ukončili sme spoluprácu kvôli nevhodnému správaniu trénera na sociálnych sieťach. Nemôžeme si dovoliť, aby sa hlavný tréner správal takým spôsobom v čase, keď vojna stále trvá. Jovanovič povedal, že príspevok na Facebooku nemá politické pozadie.

Jovanovič to doplnil týmito slovami: „Áno, Vladimír Putin je teraz pre mňa ten najlepší človek na svete. Bojuje za slobodu. Nebojuje len za Rusko, ale za nás všetkých. Mnoho Srbov je teraz na Donbase na strane Rusov a snaží sa pomôcť. V Srbsku sú samozrejme ľudia, ktorí si myslia, že NATO je naša budúcnosť. Je ich menej ako 20 percent, ale nikto ich neutláča.“ Zdroj sportweb.pravda.sk

Môj názor

Teraz tento tréner môže ísť rovno do Moskvy, Putin mu zabezpečí také miesto trénera, že mu ho budú všetci závidieť. Avšak stojím si aj za nasledujúcimi slovami: Zatiaľ je Putin priamo zodpovedný za smrť asi 300 tisíc ľudí. Takže iba vyšinutý jedinec mu môže blahoželať k narodeninám.