Na Ficovom mieste by som robil to isté ako on

1. októbra 2023, Realista1, Nezaradené

Fico sa vyjadril, čo urobí ako prvé, ak sa Smer dostane do vlády.

Zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska by som ani ja nemenil. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli vyskakovať a vystúpiť z EÚ.

Takisto by som obnovil kontroly na hraniciach s Maďarskom. „Nie sme mimo reality, ale neznamená to, že sa nebudeme kriticky vyjadrovať k veciam, ktoré sa nám na EÚ nepáčia,“ uviedol Fico.

Mrzí ho napríklad, že EÚ nie je v súčasnosti mierový projekt a tiež, že nie je menej závislá od USA. „Na zakotvení Slovenska sa nebude meniť ani milimeter,“ zopakoval. Zdroj fico-o-tom-co-urobi-ako-prve-ak-sa-smer-dostane-do-vlady

Obzvlášť kvitujem jeho slová o pomoci Ukrajine, ľudia na Slovensku majú podľa neho väčšie problémy. „Ukrajina je obrovská tragédia pre všetkých,“ ale ak bude Smer-SD zostavovať vládu, urobí všetko preto, aby bol čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam.

Rovnako ako Fico aj ja odmietam ďalšie zabíjanie, som zástancom dlhších rokovaní o kompromisoch. Strana SMER SD je pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu, ale na vyzbrojovanie má iný názor.

Bohužiaľ Fico môže mať sebe lepšie plány k prosperite Slovenska, ale všetko je teraz v rukách predsedov politických strán, ktoré sa za stranou Smer a Hlas umiestnili s vysokým počtom hlasov, a tie môžu Ficove plány zmariť tak, že s nim do vlády nepôjdu a vytvoria koalíciu bez strany SMER SD.

PS

Myslím si, že pri zostavovaní vlády bude robiť najväčšie problémy zákerný Matovič. Ten po celé 3 roky vládnutia Ficovi neustále vyčítal mafiánske spôsoby jeho strany resp. „našich ľudí“. Takže on sa len tak ľahko nevzdá, aby aj naďalej mohol obsmŕdať pri vládnom koryte.